lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Przemoc i uzależnienia w Gminie Zbąszynek

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

02.03.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

10 lutego br. w Chlastawie gm. Zbąszynek odbyła się konferencja dot. przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i uzależnieniom. W spotkaniu udział wzięły 23 osoby.

- Ochrona rodzin przed przemocą i skutkami uzależnień to zadania nałożone na samorządy lokalne przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Na podstawie tych ustaw Gmina podejmuje szereg uchwał – powiedziała Alina Jagaciak pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień a zarazem Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku wprowadzając w temat konferencji.

Następnie zabrał głos Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Podziękował wszystkim służbom i organizacjom pozarządowym za zaangażowanie się w rozwiązywanie trudnych problemów przemocy w rodzinie  i prowadzenia aktywnych działań profilaktyki uzależnień. Wśród referentów zabierali głos m.in.: Danuta Kłos Kierownik OPS w Zbąszynku i przewodnicząca Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, prokurator Beata Żbikowska Kawa, Kierownik Zespołu Kuratorskiego Bogusława Gmiąt, Katarzyna Rucioch pracownik socjalny OPS w Zbąszynku.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele: KPP w Świebodzinie, radni Rady Miejskiej w Zbąszynku, grup samopomocowych AA i AlAnon, pomocy społecznej, służby zdrowia, szkół.

Spotkanie miało na celu omówienie występujących na terenie Gminy Zbąszynek problemów związanych z przemocą w rodzinie, problemów związanych z uzależnieniami: od alkoholu, substancji psychoaktywnych, hazardu, Internetu itd. oraz co jest najważniejsze nawiązaniu jeszcze lepszej współpracy pomiędzy instytucjami, zajmującymi się problemami przemocy i uzależnień.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x