Tutaj uzyskasz pomoc

30.10.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

W dniu 29 października b.r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA z Zielonej Góry – panią Kamillą Obuchowską. W spotkaniu uczestniczyły pracownice OPS z kierownikiem Danutą Kłos, pełnomocnik Burmistrza Zbąszynka ds. Uzależnień Alina Jagaciak oraz przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa „Rodzina Razem” prezes fundacji „Spieszmy się” Krzysztof Krzywak. 

Celem spotkania było udzielenie  wsparcia dla OPS i Fundacji w formie zaproponowania dodatkowej  pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku przestępstwa. Przedstawiona została bogata oferta udzielanego przez Stowarzyszenie wsparcia, a podstawą jej otrzymania jest udokumentowanie przez ubiegających się o pomoc faktu bycia osobom poszkodowaną przestępstwem. Przykładem może być przestępstwo niealimentowania dziecka ze strony rodzica i wówczas, do czasu ustalenia przez sąd alimentów i ich faktycznego wyegzekwowania, można ubiegać się o pomoc w Stowarzyszeniu na rzecz Kobiet BABA. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się do tutejszego OPS po informacje lub bezpośrednio do Stowarzyszenia. Na stronie stowarzyszenia znajduje się także informacja w zakresie udzielania bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x