lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

POLICJA LUBUSKA WŁĄCZA SIĘ W TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2016

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Gorzów Wlkp. Komenda Wojewódzka Policji Aktualności

19.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016 r.),w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

Policja podczas „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” współpracować będzie z takimi instytucjami jak: powiatowe centra pomocy w rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej, poradnie psychologiczno – pedagogiczne, prokuratury, miejskie i gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych oraz stowarzyszenia i inne organizacje społeczne.

Punkt Konsultacyjny uruchomiony zostanie również w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kwiatowej 10. 24 lutego 2016 roku (środa) w godz. od 10.00 do 14.00, policjant z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. wraz z dyrektorem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Kuratorem Zawodowym Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. oraz dyrektorem i psychologiem Stowarzyszenia im. Brata Krystyna - udzielą porad wszystkim osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz zainteresowanym uzyskaniem jakiejkolwiek innej pomocy lub porady.

Natomiast 25 lutego 2016 r. (czwartek) koordynator procedury „Niebieskie Karty” Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., na zaproszenie Dyrektora SOW-u, w godz. od 10.00 do 14.00 będzie dyżurował w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp.

Następnie w piątek, 26 lutego 2016 r., w gorzowskim kinie Helios, po projekcie filmu pt. „Złota klatka” – w ramach realizowanego przez Policję projektu „Obejrzałem problem”, odbędzie się debata z młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Film opowiadał będzie o ucieczkach i przestępczości nieletnich.

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem będzie udzielana również telefonicznie. Wykaz Punktów Konsultacyjnych, w których policjanci będą pełnić dyżury zostały umieszczonej poniżej.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły także uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych na Policji i w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

Ośrodki w województwie lubuskim, w których świadczona jest pomoc i udzielane są informacje to:

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna z Gorzowa Wielkopolskiego

ul. Słoneczna 63,

66-400 Gorzów Wlkp.

mail: if-k@wp.pl, biuro@bratkrystyn.pl

tel. 95/7225440, fax 95/7201475.

 

Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”

ul. Wrocławska 5, 68-200 Żary

lubuskiruch@wp.pl

tel. 68 470 14 44, 699 902 860.

W 2015 roku, podczas obchodów „Tygodnia…” lubuscy policjanci we współpracy z ekspertami, na terenie województwa lubuskiego, udzielili 84 porady indywidualne i telefoniczne. Najczęściej sprawy, z którymi zgłaszały się osoby pokrzywdzone przestępstwem dotyczyły przemocy w rodzinie, konfliktów sąsiedzkich oraz procedur prawnych. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to idea, która powstała jeszcze w 2000 roku, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

Wykaz Punktów Konsultacyjnych, w których policjanci będą pełnić dyżury

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x