lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Areszt za znęcanie się nad matką

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat krośnieński Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim Aktualności

15.01.2014, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

W minioną sobotę- 11 stycznia policjanci z Gubina, doprowadzili do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrz. mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką. Decyzją tut. Sądu mężczyzna ten został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Od 3 miesięcy do 7,5 roku  pozbawienia wolności grozi  53-letniemu mężczyźnie mieszkańcowi Gubina, który podejrzany jest o to, że w warunkach recydywy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.

 Jak ustalili policjanci z Gubina, mężczyzna ten miał będąc nietrzeźwym wszczynać awantury domowe, wyzywać swoją mamę słowami wulgarnymi, szarpać za ubranie i za ręce, uderzać otwartą dłonią po twarzy i dusić łapiąc za szyję. Gubińscy policjanci, którzy pojechali na miejsce zgłoszonej interwencji do 53-latka, nie tylko go zatrzymali ale wykonali szereg innych czynności procesowych w tym przesłuchali dokładnie pokrzywdzoną co pozwoliło przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Krośnie Odrzańskim doprowadzić do sytuacji, że mężczyzna ten został aresztowany na okres trzech miesięcy przez krośnieński Sąd.

Również w sobotę -11 stycznia policjanci z Gubina przewieźli go do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x