lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Podsumowanie kampanii Profilaktycznych

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat sulęciński Gminy Sulęcin Ośrodek Pomocy Społecznej Aktualności

20.04.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Bez jednostek twórczych, zdolnych do samodzielnego myślenia
i osądu, rozwój społeczeństw jest równie nie do pomyślenia,
jak rozwój jednostki poza żyzną glebą społeczności”.
Albert Ainstein

W dniu 12 kwietnia 2016 roku Burmistrz  Sulęcina Dariusz Ejchart wspólnie z Zastępcą Burmistrza Iwoną Walczak, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzejem Żelechowskim oraz Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zbigniewem Daukszą uroczyście podsumowali realizowane przez Gminę Sulęcin w 2015 roku ogólnopolskie kampanie profilaktyczne „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „Postaw na Rodzinę”.

Uroczystość odbyła się w Domu Joannitów. 15. jubileuszowa edycja kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” organizowana była przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. W trakcie jej trwania we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Sulęcin, w Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbywały się konkursy literacko-plastyczne, w których uczniowie ilustrowali powiedzenia „Warto pomagać” lub „Razem lepiej”, a w konkursie ulotkowym – odpowiadali na 5 pytań z dziedziny siatkówki. Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami przez internet dotyczącymi pytań o siatkówkę oraz prezentując swoje sylwetki w konkursie „Szukamy Młodych Mistrzów”., którzy zadbali o to, by wszyscy laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Natomiast dyrektorom placówek, koordynatorom oraz nauczycielom wręczono certyfikaty za świadome i konsekwentne działania na rzecz wspierania nowoczesnej profilaktyki na terenie samorządu. Oto lista realizatorów kampanii oraz laureatów konkursów:

1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Dyrektor Sławomir Słonik, pedagog szkolny Wioletta Makowska, nauczyciele: Violeta Kobylnik, Małgorzata Stępińska i Wojciech Lewandowski oraz laureaci: Martyna Milke, Martyna Ziętarska i Kamila Gardziejewska.

2. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego Wędrzynie, Dyrektor Edyta Jakóbczak, pedagog szkolny Agnieszka Łukaszkiewicz oraz laureatki: Karolina Jakóbczak, Natalia Miszon i Patrycja Poczynek.

3. Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim, Dyrektor Teresa Mazur, pedagog szkolny Ewa Pawłowska oraz laureatki: Laura Iwaniak, Maryna Substyk i Wiktora Tymczyn.

4. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Dyrektor Izabela Hutyra, pedagog szkolny Jolanta Simoni i Grażyna Czernia oraz laureaci: Katarzyna Paszkiewicz, Karolina Pawluczenko, Sandra Lencewicz i Łukasz Rogowski.

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie, Dyrektor Danuta Malinowska, nauczyciel prowadzący kampanię Urszula Kołodziej, Monika Stegeman, Agnieszka Kogut-Szablewska oraz laureaci: Konrad Kowalczyk i Mirosław Nadobnik.

5.   Gmina Sulęcin, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

6. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, Dyrektor Andrzej Żelechowski i gminny koordynator kampanii Aldona Żuk.

7. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie,     Przewodniczący Zbigniew Dauksza.

Fundatorami nagród w postaci kalendarzy ZTU, puzzli, gier planszowych i sprzętu sportowego była Fundacja „Trzeźwy Umysł” oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie.

Uroczystość była również okazją do podsumowania kampanii profilaktycznej „Postaw na Rodzinę”, organizowanej przez Krakowską Akademię Profilaktyki. W ramach tej kampanii, w placówkach oświatowych oraz w świetlicach środowiskowych gminy Sulęcin odbywały się wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinne, w tym: z okazji Dnia Babci, Dnia Dziadka, Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora. Wszyscy realizatorzy otrzymali z rąk Burmistrza Sulęcina okolicznościowe certyfikaty. Oprócz wspomnianych placówek oświatowych, dużym zaangażowaniem w promocję wartości rodzinnych wykazały się placówki wsparcia dziennego, funkcjonujące przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, tj.: 

  • Świetlica Środowiskowa w Długoszynie – Teresa Oleszko,
  • Świetlica Środowiskowa w Brzeźnie – Justyna Stankiewicz,
  • Świetlica Środowiskowa w Grochowie – Jolanta Tymczyn,
  • Świetlica Środowiskowa w Trzebowie – Agnieszka Polechajło,
  • Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lubuskim – Jolanta Tymczyn,
  • Świetlica Środowiskowa w Sulęcinie – Walentyna Głąbowska,
  • Świetlica Środowiskowa w Zarzyniu – Sara Hołownia,
  • Świetlica Środowiskowa w Żubrowie – Katarzyna Kurasik.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x