lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w powiecie żagańskim

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat żagański Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu Aktualności

14.02.2014, dodał: Daniel Gotthardt (Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Powiat żagański)

W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie policjantów i służb współpracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 

Roboczą naradę prowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu.

13 lutego tego roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie policjantów z przedstawicielami instytucji współpracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, które realizują procedurę „Niebieskie Karty” – kierownicy OPS-ów ze wszystkich gmin powiatu żagańskiego, przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych zajmujących się procedurą „Niebieskie Karty”, przedstawiciel kuratorów sądowych i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu.

Naradę prowadził mł. insp. Daniel Gotthardt – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu. W spotkaniu uczestniczyła też Pani Anna Michalczuk – Starosta Żagański. Celem roboczej narady było podsumowanie współpracy służb i instytucji w 2013r., omówienie problemów zaistniałych podczas przeprowadzania interwencji dotyczącej przemocy w rodzinie i wypracowanie rozwiązań tych problemów. Ponadto ustalono zasady współpracy ośrodków pomocy społecznej oraz PCPR przy realizacji procedury związanej z odebraniem dziecka narażonego na przemoc domową.

Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Żagań, podinsp. Dariusz Pankiewicz omówił dane statystyczne dotyczące interwencji policyjnych dotyczących przemocy domowej w 2013r. oraz nowe wytyczne dotyczące procedury „Niebieskie Karty”. Na spotkanie został też zaproszony podinsp. Sebastian Wojciechowski - Naczelnik Wydziału Prewencji z żarskiej Policji, który omówił, jak przebiega współpraca w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie powiatu żarskiego.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x