Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

15.02.2017, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

   22 lutego 2017 roku w godz. od 1000 do 1300 w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie ul. Szpitalna 4,  osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły  skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji  w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

   24 lutego 2017 r. w godz. 1000 – 1300 Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Sulęcinie ul. Szpitalna 9  uruchamia Punkt Konsultacyjny dla ofiar przestępstw.

Dyżur będą pełnić specjaliści:

- prokurator,

- koordynator KPP do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie Niebieska Karta

- Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie    

   w Sulęcinie,

- dzielnicowy,

-  kurator sądowy,

- pracownik socjalny,

- przedstawiciel Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x