lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Algorytmy i narzędzia szacowania ryzyka

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Gorzów Wlkp. Komenda Miejska Policji Aktualności

12.12.2013, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Od 1 stycznia 2014 roku na terenie całego kraju ruszy program Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie.

Program algorytmów i kwestionariuszy został opracowany przy współpracy z Policją, Fundacją Dzieci Niczyje oraz Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Wdrożenie programu na terenie całego kraju było poprzedzone pilotażem w województwie lubuskim. Celem programu jest zwiększenie skuteczności działań podejmowanych na miejscu przeprowadzania interwencji związanej z przemocą w rodzinie, dorosłych, dzieci i osób starszych. Opracowano algorytmy i kwestionariusze posłużą funkcjonariuszom Policji w ocenie ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie.

Wydział Prewencji gorzowskiej komendy Policji przeprowadza szkolenia dla funkcjonariuszy gorzowskiego Sztabu Policji oraz podległych Komisariatów z zakresu stosowania algorytmów i narzędzi postępowania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w związku z przemocą w rodzinie. Zastosowanie algorytmów i kwestionariuszy ma na celu ułatwić policjantom interweniującym wobec przemocy w rodzinie podjęcie właściwej decyzji co do sposobu postępowania wobec sprawcy i ofiar, a w konsekwencji przyczyni się do zapewnienia skuteczniejszej pomocy i bezpieczeństwa osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x