lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Pierwszy dyżur już w poniedziałek

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Gorzów Wlkp. Komenda Miejska Policji Aktualności

16.02.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Już od przyszłego poniedziałku policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane do piątku dyżury gorzowskiej Policji i specjalistów dają też szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta wiązała się z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp., podobnie jak w latach ubiegłych, włącza się do działań na rzecz pomocy osobom dotkniętym przestępstwem. Od najbliższego poniedziałku /22.02/ do piątku /26.02/ policjanci z gorzowskiej jednostki uczestniczyć będą w dyżurach, podczas których wspólnie z prawnikami, terapeutami, pedagogami i innymi osobami posiadającymi specjalistyczną wiedzę, oferować będą każdej potrzebującej osobie fachowe wsparcie. Dzięki zaangażowaniu w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” gorzowskiej Policji oraz przedstawicieli wymienionych podmiotów, dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny, a oferowane w ich trakcie pomoc nie ograniczy się jedynie do teorii. Zamierzeniem policjantów jest podejmowanie w każdym uzasadnionym przypadku działań, które doprowadzą do wdrożenia przewidzianych procedur i skutecznego, kompleksowego rozwiązania problemu.

1

1

1

Obiekty powiązane

Nic

2

1

2

Obiekty powiązane

Nic

3

1

3

Obiekty powiązane

Nic

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x