lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ARESZT WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

20.06.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi postępowanie przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znęcanie fizyczne i psychiczne w okresie od stycznia 2016 r do 14 czerwca 2016 r w Sulechowie nad żoną. Podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Nadto w dniu 14 czerwca 2016 r będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domowa podczas której groził wymienionej pozbawieniem życia rzucając jednocześnie w jej kierunku nożami kuchennymi, kopał ją w okolice pleców, pośladków i nóg, wykręcał ręce, popychał na łóżko, w wyniku czego pokrzywdzona upadła na syna lat 12 powodując u niego obrażenia prawej ręki.
Sprawca został zatrzymany w nocy wyniku interwencji policji w trakcie której nadal groził domownikom pozbawieniem życia, nadto był w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany był już karany za czyny na szkodę członków rodziny - wyrok zapadł w lutym 2016 r. Zgodnie z wyrokiem został on zobowiązany min. do powstrzymania się od nadużywania alkoholu jak również do opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi. Z żadnego z tych obowiązków nie wywiązał się.

Mając powyższe na uwadze Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wystąpiła o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W dniu 16 czerwca 2016 r sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt wobec podejrzanego.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x