lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

14.02.2017, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZŁAMAŁ OJCU PALEC, BIJĄC GO PO RĘCE, KIJEM OD SZCZOTKI

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2014 r. do 10 września 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i ojcem, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał wobec pokrzywdzonych słów obelżywych, kopał ich po całym ciele, szarpał, popychał, dusił, przy czym w dniu 24 lutego 2016 r. podczas jednej z awantur uderzył ojca kijem od szczotki i spowodował u niego obrażenia ręki ze złamaniem paliczka, które naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

WIĘCEJ

14.02.2017, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I UDERZYŁ NIĄ O ŚCIANĘ

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2015 r. do października 2016 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną poprzez wszczynanie awantur domowych, naruszanie nietykalności cielesnej pokrzywdzonej, wyzywanie słowami wulgarnymi, oraz wypowiadanie pod adresem pokrzywdzonej gróźb pozbawienia życia. Nadto we wrześniu 2016 r. oskarżony chwycił żonę za barki i uderzył nią o ścianę powodując obrażenia ciała w postaci urazu barku z licznymi zasinieniami, bólami barku i ograniczeniem ruchów barku co spowodował rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

WIĘCEJ

09.11.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

12.10.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Areszt dla 44-latka znęcającego się nad żoną i córką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 44-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2015 r. do 27 czerwca 2016 r. w Nowej Soli, w miejscu zamieszkania znęcał się  psychicznie nad żoną oraz córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, podczas których wyganiał z domu i wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi, uniemożliwiał córce naukę, rzucał przedmiotami, niszczył sprzęt użytku domowego, zanieczyszczał mieszkanie oddawaniem swoich potrzeb fizjologicznych w różne miejsca. Nadto  znęcał się nad żoną wielokrotnie szarpiąc ją i popychając,  a nad córką - uderzając ją rękoma po plecach, wykręcając  ręce.

WIĘCEJ

22.09.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

GROZIŁ KONKUBINIE I MAŁOLETNIEMU DZIECKU POZBAWIENIEM ŻYCIA I ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy 26 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości woj. lubuskiego, groził swojej konkubinie oraz małoletniemu dziecku pozbawieniem życia, przy czym groźby wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

WIĘCEJ

05.08.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn znęcał się nad matką. W następstwie pobicia .. kobieta zmarła

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 r. do 31 stycznia 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, niszczył sprzęty gospodarstwa domowego w mieszkaniu oraz wielokrotnie naruszał jej nietykalność cielesną i bił ją po całym ciele.

WIĘCEJ

05.08.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad rodzicami, zmuszał do wydania pieniędzy, popychał i szarpał

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 28 letniego mężczyzny, który w okresie od września 2013 r. do września 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, groźbą zmuszał ich do wydania mu pieniędzy, naruszał nietykalność cielesną poprzez szarpanie i popychanie oraz groził rodzicom, co u pokrzywdzonych wzbudziło uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

07.07.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM, GROZIŁ, ŻE PORĄBIE GO SIEKIERĄ I SPALI DOM

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2005 r. do września 2007 r. oraz w okresie od marca 2008 r. do sierpnia 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonego słowami obelżywymi, zakłócał spokój przez głośne słuchanie muzyki, naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonego poprzez jego popychanie i szarpanie, a także groził mu pozbawieniem życia przez porąbanie siekierą, przy  czym groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

WIĘCEJ

20.06.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ARESZT WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ

Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi postępowanie przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znęcanie fizyczne i psychiczne w okresie od stycznia 2016 r do 14 czerwca 2016 r w Sulechowie nad żoną. Podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Nadto w dniu 14 czerwca 2016 r będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domowa podczas której groził wymienionej pozbawieniem życia rzucając jednocześnie w jej kierunku nożami kuchennymi, kopał ją w okolice pleców, pośladków i nóg, wykręcał ręce, popychał na łóżko, w wyniku czego pokrzywdzona upadła na syna lat 12 powodując u niego obrażenia prawej ręki.
Sprawca został zatrzymany w nocy wyniku interwencji policji w trakcie której nadal groził domownikom pozbawieniem życia, nadto był w stanie nietrzeźwości.

WIĘCEJ

31.05.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista znęcał się nad żoną - odpowie za to przed sądem

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Szprotawy.
Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 listopada 2015 roku do 4 marca 2016 roku w Szprotawie, znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy pozbawieniem wolności za przestępstwo podobne umyślne działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x