lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Areszt dla 44-latka znęcającego się nad żoną i córką

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

12.10.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 44-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2015 r. do 27 czerwca 2016 r. w Nowej Soli, w miejscu zamieszkania znęcał się  psychicznie nad żoną oraz córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, podczas których wyganiał z domu i wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi, uniemożliwiał córce naukę, rzucał przedmiotami, niszczył sprzęt użytku domowego, zanieczyszczał mieszkanie oddawaniem swoich potrzeb fizjologicznych w różne miejsca. Nadto  znęcał się nad żoną wielokrotnie szarpiąc ją i popychając,  a nad córką - uderzając ją rękoma po plecach, wykręcając  ręce.

Ustalono nadto, że rodzina była objęta programem niebieskiej karty, w której określono, że podejrzany wielokrotnie był sprawcą przemocy w rodzinie.
Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że podejrzany znajdując się pod wpływem alkoholu stawał się agresywny, nie kontrolował własnych zachowań.  Istniało zatem  wysokie prawdopodobieństwo, że nadal będzie nękał najbliższych  a nadto nakłaniał innych uczestników postępowania  do składania nieprawdziwych zeznań, bądź do skorzystania z prawa do odmowy zeznań.
Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Sąd Rejonowy w Nowej Soli w ostatnich  dniach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
Czyn zarzucany 44-latkowi zagrożony jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x