lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

PRZEMOC W RODZINIE. OD 2010 R. ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCZYMEM I BRATEM

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

05.12.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2010 r. do 06 lipca 2013 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojczymem i bratem poprzez szarpanie za ubrania, popychanie oraz bicie rękami po całym ciele oraz wywoływanie awantur domowych w stanie nietrzeźwości, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, grożenie pozbawieniem życia i pobicia oraz niszczeniem mienia.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że oskarżony zamieszkiwał wspólnie z pokrzywdzonym ojczymem, matką i przyrodnim bratem. Od stycznia 2010 r. stosunki w domu rodzinnym uległy pogorszeniu, gdyż oskarżony zaczął spożywać alkohol w znacznych ilościach oraz nadużywał narkotyków. 
Mężczyzna ten znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojczymem i bratem.
W tym czasie matka oskarżonego przebywała głównie za granicą.
Kilkukrotnie były przeprowadzone interwencje Policji w miejscu zamieszkania, na wezwanie pokrzywdzonej. Została również założona "niebieska karta" dotycząca przemocy w rodzinie.
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x