lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

SYN BIŁ 84-LETNIĄ MATKĘ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 50-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 12.10.2013 r. w Żarach znęcał się nad 84-letnią matką.

Jak ustalono,  tamtego dnia funkcjonariusze KPP Żary udali się na interwencję w związku z awanturą domową.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w mieszkaniu znajduje się 84-letnia kobieta i jej syn, który wszczął awanturę. W jej trakcie sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzoną pięściami po całym ciele.

Funkcjonariusze zmuszeni byli do siłowego zatrzymania sprawcy zdarzenia, gdyż nie wykonywał wydawanych mu poleceń. Następnie 50-letni mężczyzna  został osadzony w szpitalu psychiatrycznym. W dniu 8 listopada 2013 roku prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. Ustalono, że do podobnych zachowań dochodziło wielokrotnie. 

Obecnie Sąd Rejonowy w Żarach uwzględnił wniosek prokuratora  i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x