lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

09.11.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czyn i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Prokurator wniósł o skazanie go na karę 1 roku pozbawienia  wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 5 lat próby, oddanie go w tym okresie pod dozór kuratora sądowego, zobowiązanie oskarżonego do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu oraz poddanie się terapii z uzależnienia od alkoholu.
W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x