lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ZNIEWAŻAŁ, WYZYWAŁ, WYGANIAŁ Z DOMU SWOJĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ ŻONĘ

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 31 maja 2013 r. do października 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary znęcał się psychicznie nad schorowaną żoną poprzez ciągłe znieważanie i wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Oskarżony krzyczał na nią i wyganiał z mieszkania, wszczynał bez powodu awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zamykał kobiecie dom od wewnątrz uniemożliwiając w ten sposób wejście pokrzywdzonej do mieszkania, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a także często zakłócał spoczynek nocny poprzez budzenie jej w ciągu nocy. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że oskarżony nie podjął skutecznego leczenia odwykowego. Ponownie została założona dokumentacja "niebieska karta".
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Oskarżonemu za znęcanie się grozi kara od 3 miesięcy do 7 i pół roku pozbawienia wolności./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x