lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad małoletnimi dziećmi i konkubiną. W Wigilię spowodował obrażenia twarzy u syna

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

15.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 września 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku w Żaganiu znęcał się psychiczne i fizyczne nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 10 i 14 lat oraz 34-letnią konkubiną.
 
Jak ustalono oskarżony mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i dwójką małoletnich dzieci wielokrotnie  wszczynając  awantury domowe w trakcie których  wyzywał pokrzywdzonych  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiając ich  z mieszkania, popychając, szarpiąc, a także  grożąc  pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

Ustalono także, że w trakcie urządzanych awantur oskarżony  dusił oraz  bił pokrzywdzonych, przy czym  24 grudnia 2015 roku uderzając dłonią w twarz  małoletniego spowodował u niego obrażenia w postaci podbiegnięcia krwawego okolicy skroniowej lewej i zasinienia powieki dolnej oka lewego, które naruszyły czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia na okres poniżej 7 dni.
 
Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz
 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x