lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad rodzicami, zmuszał do wydania pieniędzy, popychał i szarpał

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

05.08.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 28 letniego mężczyzny, który w okresie od września 2013 r. do września 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, groźbą zmuszał ich do wydania mu pieniędzy, naruszał nietykalność cielesną poprzez szarpanie i popychanie oraz groził rodzicom, co u pokrzywdzonych wzbudziło uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

W toku przeprowadzonego postępowania mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokurator wniósł o skazanie mężczyzny na rok pozbawienia wolności oraz zasądzenie kosztów i opłat.
 
W razie odrzucenia przez sąd wniosku, oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 i pół roku./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x