lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat słubicki

ul. Sienkiewicza 28
69-100 Słubice

tel./fax 95 758 21 40
e-mail: info@centrumslubice.pl 

NAPISZ DO NAS

Aktualności

18.02.2016, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych w całym kraju organizuje w dniach 22 – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

07.01.2016, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Nieodpłatna pomoc prawna

Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1255) Powiat Słubicki od 1 stycznia 2016 r. będzie realizował zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta przysługuje osobom fizycznym.

WIĘCEJ

23.07.2015, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

DOPALACZE! - GDZIE SZUKAĆ POMOCY!

W ostatnich okresie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. 
Włączając się w akcję informacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącą m.in. skutków zażywania dopalaczy, możliwości leczenia, wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom, uprzejmie informuję, że na stronie:
http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html znajdują się numery telefonów, pod którymi udzielana jest bezpłatna pomoc telefoniczna dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

11.02.2015, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Ruszył nabór uczestników do programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje, iż ruszył nabór uczestników do programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Miejscem realizacji spotkań będzie siedziba PCPR, ul. Sienkiewicza 28 w Słubicach. Całkowity wymiar godzin: 60 h. zajęć (15 spotkań).

Osoby chętne do udziału w programie proszone są o zgłaszanie się do siedziby tut. Centrum.  

24.11.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Teatr profilaktyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dotyczący przeciwdziałania przemocy

W dniu 5 listopada br. w dużej auli Collegium Polonicum w Słubicach uczniowie szkół ze Słubic: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Technicznych, Ochotniczego Hufca Pracy, Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Ekonomiczno–Rolniczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. ”Bella” .    

WIĘCEJ

24.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rodzina na medal – wolna od przemocy”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach na początku września br.  ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Rodzina na medal – wolna od przemocy” skierowany do dzieci z klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Słubickiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Słubickiego.

WIĘCEJ

10.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

W dniu 2 października 2014 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy ”. Konferencja   zorganizowana została przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

WIĘCEJ

03.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Wrasztaty dla rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla rodziców pn. " Rodzic na medal".

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

2 październik 2014r. - Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

W dniu 2 października 2014r. w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – wobec przemocy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

„Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

Powiat Słubicki otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 12,000 zł na realizację projektu pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy” w ramach Programu Osłonowego pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x