lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

28.01.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

26 stycznia w starostwie powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie w sprawie przyjęcia do wspólnej realizacji procedur przy wykonywaniu czynności odebrania dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trybie interwencji obywatelskiej, służb oraz wystąpienia przemocy w rodzinie – art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Świebodzińskiego i Powiatowego Partnerstwa RODZINA RAZEM. Udział wzięli: p.o. Komendanta KPP w Świebodzinie, Prezes Zarządu Nowego Szpitala, Kurator Sądowy, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Łagowie, Skąpe, Lubrzy i Szczańcu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Rodzina Razem, Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Powiatu Świebodzińskiego, Inspektor w Wydziale ESO Starostwa Powiatowego. 

Starosta Zbigniew Szumski witając obecnych na spotkaniu, podkreślił wagę problemu z jakimi muszą zmierzyć się służby oraz inne organizacje, którym zależy na dobru dziecka.

Komendant KPP w Świebodzinie insp. Zdzisław Tomaszewicz oraz Prezes Nowego Szpitala Wiesława Cieplicka potwierdzili gotowość swoich służ do współpracy i współdziałania w realizacji zadań interwencyjnych związanych z zagrożeniem zdrowia i życia dzieci.

Zespół zaakceptował opracowane procedury do realizacji. Uczestnicy spotkania mają świadomość, że nie wszystko da się zadekretować, ale tam gdzie jest możliwość wspólnego działania na rzecz dobra dziecka, warto takie próby podejmować, tym bardziej, gdy prawo w tym względzie nie zawsze jest precyzyjne. Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Krzysztof Krzywak podziękował, wszystkim za chęć współpracy, poinformował, że w połowie lutego spotka się Zespół Koordynacyjny Partnerstwa w celu opracowania szczegółowych rozwiązań do planu Partnerstwa na 2016 r.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x