lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Punkt Konsultacyjny w Zbąszynku

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

02.09.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

W dniu 2 września br.  odbyło się spotkanie GZI w Zbąszynku. Spotkanie prowadziła zastępca przewodniczącego Katarzyna Rucioch. W spotkaniu wzięło udział 11 członków Zespołu. Omówiono bieżącą sytuację przemocową w Gminie i działalność grup roboczych.

Przedstawiono ogólny zarys projektu realizowanego od 1 lipca do 31 grudnia 2015 r. przez OPS Zbąszynek pt. „Aktywnie przeciw przemocy”. Projekt realizowany jest ze środków MPiPS. W ramach projektu uruchomiono Punkt Konsultacyjny, w który prowadzone jest poradnictwo prawne, psychologiczne, terapia rodziny, a od 16 września rozpocznie działalność „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Omówiono także procedurę przeprowadzenia badań ankietowych dot. przemocy i uzależnień wśród dzieci, młodzieży i grupy osób dorosłych.

Kolejne spotkanie GZI odbędzie się 2 grudnia br. godz. 11:00 w Sali konferencyjnej OPS w Zbąszynku.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x