lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

19.12.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Zespół Interdyscyplinarny podsumował rok pracy

W sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku w dniu 13 grudnia b.r.  odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, podczas którego  Przewodnicząca GZI Danuta Kłos przedstawiła informację z prowadzonych działań w ramach procedury Niebieskiej Karty w 2017 roku. 

WIĘCEJ

15.12.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Prokurator w Zbąszynku ... szkolenie.

15 grudnia br. na zaproszenie Burmistrza Zbąszynka w szkoleniu nt.: wykorzystania aktualnych przepisów prawa karnego do zatrzymania przemocy w rodzinie wzięli udział członkowie: Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracownicy socjalni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pedagodzy szkolni, kuratorzy, radni, policjanci, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy z zakresu sportu i kultury razem 27 osób.

WIĘCEJ

03.03.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

GZI w Zbąszynku

1 marca odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. 

https://youtu.be/7QZroEouDoQ

WIĘCEJ

27.02.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Spotkanie w Zbąszynku

W Zbąszynku 1 marca br. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej zbiera się Gminny Zespół Interdyscyplinarny. 

WIĘCEJ

09.12.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

PrzeMoc w Zbąszynku

7 grudnia br. Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Zbąszynku podsumował pracę za 2016 r. 

https://youtu.be/gxawA_gySvo

WIĘCEJ

17.06.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Kompleksowe działania pomocowe w Zbąszynku

W dniu 8 czerwca 2016 roku w OPS w Zbąszynku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych. Analizowano sytuacje problemowe zgłoszone przez członków GZI, z którymi spotykają się w swojej codziennej pracy, a wymagają kompleksowych działań pomocowych.

Krótka relacja filmowa- https://youtu.be/iuWLQMeI0Ww

WIĘCEJ

03.03.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Żona odmówiła składania zeznań

W dniu 02 marca 2016  roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku. Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych.  W okresie od od 03 grudnia 2015 roku do 01 marca 2016 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło pięć Niebieskich Kart założonych przez Policję i OPS. 

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Mapa zagrożeń - przemoc wśród dzieci i młodzieży

16 lutego siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Świebodzinie obyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa RODZINA RAZEM w sprawie planu działania Partnerstwa na 2016 rok i mapy zagrożenia bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim

https://youtu.be/ZlQ1Bpu-aq8

WIĘCEJ

28.01.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka

26 stycznia w starostwie powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie w sprawie przyjęcia do wspólnej realizacji procedur przy wykonywaniu czynności odebrania dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trybie interwencji obywatelskiej, służb oraz wystąpienia przemocy w rodzinie – art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Świebodzińskiego i Powiatowego Partnerstwa RODZINA RAZEM. Udział wzięli: p.o. Komendanta KPP w Świebodzinie, Prezes Zarządu Nowego Szpitala, Kurator Sądowy, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Łagowie, Skąpe, Lubrzy i Szczańcu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Rodzina Razem, Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Powiatu Świebodzińskiego, Inspektor w Wydziale ESO Starostwa Powiatowego. 

WIĘCEJ

30.10.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Tutaj uzyskasz pomoc

W dniu 29 października b.r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA z Zielonej Góry – panią Kamillą Obuchowską. W spotkaniu uczestniczyły pracownice OPS z kierownikiem Danutą Kłos, pełnomocnik Burmistrza Zbąszynka ds. Uzależnień Alina Jagaciak oraz przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa „Rodzina Razem” prezes fundacji „Spieszmy się” Krzysztof Krzywak. 

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x