lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Kompleksowe działania pomocowe w Zbąszynku

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

17.06.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

W dniu 8 czerwca 2016 roku w OPS w Zbąszynku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych. Analizowano sytuacje problemowe zgłoszone przez członków GZI, z którymi spotykają się w swojej codziennej pracy, a wymagają kompleksowych działań pomocowych.

Krótka relacja filmowa- https://youtu.be/iuWLQMeI0Ww

W II kwartale br.odbyło się 9 spotkań Grup Roboczych, które prowadziły działania wynikające z procedury Niebieskiej Karty w siedmiu rodzinach. W dwóch z nich, Grupy Robocze podjęły decyzję o zakończeniu działań.

Podkreślono ważność działań profilaktycznych w zakresie ochrony rodziny przed przemocą. Przykładem takich działań był Zbąszynecki Tydzień Rodziny. Przewodnicząca Zespołu Danuta Kłos podziękowała za udział w spotkaniu i zaprosiła na kolejne, zaplanowano na dzień 7 września 2016 roku.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x