lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Prokurator w Zbąszynku ... szkolenie.

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

15.12.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

15 grudnia br. na zaproszenie Burmistrza Zbąszynka w szkoleniu nt.: wykorzystania aktualnych przepisów prawa karnego do zatrzymania przemocy w rodzinie wzięli udział członkowie: Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracownicy socjalni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pedagodzy szkolni, kuratorzy, radni, policjanci, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy z zakresu sportu i kultury razem 27 osób.

Szkolenie poprowadził Prokurator Adam Grochola z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Prokurator oprócz omówienia zmian w przepisach prawa karnego dot. przemocy w rodzinie, omówił szczegółowe rozwiązania w obszarze przepisów kodeksu karnego. Odpowiadał na wiele pytań odnoszących się do interpretacji ustawy o ochronie danych osobowych. Nie był to czas zmarnowany. Uczestnicy otrzymali od Pełnomocnika Burmistrza ds. uzależnień broszury dot. tematów prawnych i psychologicznych z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestnicy umówili się na kolejne spotkanie szkoleniowe.

Informacyjnie: w Gminie Zbąszynek obecnie założonych jest 19 Niebieskich Kart, w tym 16 kart założono dla sprawców przemocy pod wpływem alkoholu, 3 sprawców ma nakaz opuszczenia lokalu na 3 miesiące.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x