lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Zespół Interdyscyplinarny podsumował rok pracy

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

19.12.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

W sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku w dniu 13 grudnia b.r.  odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, podczas którego  Przewodnicząca GZI Danuta Kłos przedstawiła informację z prowadzonych działań w ramach procedury Niebieskiej Karty w 2017 roku. 

Do Przewodniczącego GZI w 2017 roku wpłynęło 12 nowo założonych Niebieskich Kart, 10 procedur toczyło się na podstawie Niebieskich Kart założonych w 2015 i 2016 roku. Do każdej Niebieskiej karty powołano odrębną Grupę Roboczą. Członkowie Grup Roboczych podczas 83 spotkań realizowali zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w 22 rodzinach, w tym w 11 rodzinach  z dziećmi i w 16 rodzinach, w których sprawca był pod wpływem alkoholu, trzech sprawców miało nakaz opuszczenia mieszkania na 3 miesiące.  W 16 rodzinach zakończono procedurę Niebiskiej Karty z uwagi na ustanie przemocy i uzasadnione przypuszczenie o zaprzestaniu stosowania przemocy w rodzinie oraz zrealizowanie indywidualnego planu pomocy. Działania zakończono również z powodu braku zasadności podejmowanych działań. Zespół Interdyscyplinarny spotykał się raz na kwartał w celu posumowania działań i omówienia trudnych spraw. Ostatnie spotkanie w tym roku Przewodnicząca zakończyła złożeniem podziękowań członkom Zespołu za całoroczne zaangażowanie w przeciwdziałanie  przemocy w rodzinach. 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x