lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Komenda Miejska Policji

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Gorzów Wlkp.

ul. Kard. Wyszyńskiego 122
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefony alarmowe
997 | 112
Dyżurny KMP
 +48 95 738 25 11

Wydział Prewencji
95 738 25  50

NAPISZ DO NAS

Aktualności

12.12.2013, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Algorytmy i narzędzia szacowania ryzyka

Od 1 stycznia 2014 roku na terenie całego kraju ruszy program Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie.

WIĘCEJ

06.12.2013, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Zadania Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Działania chroniące ofiary przemocy w rodzinie, podejmowane przez policję zgodnie z kompetencjami, to: interwencja w sytuacji uzyskania zgłoszenia o przemocy w rodzinie, wszczęcie procedury „Niebieskiej Karty”, poprzez wypełnienie formularza „Niebieska Karta”; udzielenie ofierze przemocy w rodziny niezbędnej pomocy, w tym pierwszej pomocy oraz przeprowadzenie, o ile to możliwe, ze sprawcą przemocy w rodzinie, rozmowy, w szczególności o odpowiedzialności karnej za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy przemocy w rodzinie, albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, oraz wezwanie sprawcy przemocy w rodzinie do zachowania zgodnego z prawem i zasadami współżycia społecznego.

WIĘCEJ

30.11.2013, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Prawa ofiar przestępstw

Każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem (m.in. życie, zdrowie, godność, wolność, mienie) zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, a także jej najbliżsi jest uznawana wg prawa za ofiarę i może żądać respektowania praw ofiary.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x