lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNIEWAŻAŁ, WYZYWAŁ, WYGANIAŁ Z DOMU SWOJĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ ŻONĘ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 31 maja 2013 r. do października 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary znęcał się psychicznie nad schorowaną żoną poprzez ciągłe znieważanie i wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Oskarżony krzyczał na nią i wyganiał z mieszkania, wszczynał bez powodu awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zamykał kobiecie dom od wewnątrz uniemożliwiając w ten sposób wejście pokrzywdzonej do mieszkania, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a także często zakłócał spoczynek nocny poprzez budzenie jej w ciągu nocy. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

WIĘCEJ

07.11.2013, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu gorzowskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:15 - 15:15

WIĘCEJ

31.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

POPYCHAŁ, SZARPAŁ, WULGARNIE WYZYWAŁ SWOJĄ ŻONĘ I CÓRKĘ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 59-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od stycznia 2010 roku do 17 maja 2013 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką. 

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu zielonogórskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 07:30 - 15:30

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

KONFERENCJA "STANDARDY RADY EUROPY DOT. PRZEMOCY WOBEC KOBIET ORAZ PRZEMOCY DOMOWEJ"

Zielona Góra-Warszawa . W dniu 14.10.2013 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się Konferencja "Standardy Rady Europy dot. Przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej" pod patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Pracowni Dorobku Prawnego Rady Europy. W jej trakcie Prokurator Okręgowy przedstawił realizowany w okręgu zielonogórskim program Lubuska Niebieska Tarcza - prokuratura przeciw przemocy.

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Dorota Kołkowska (Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum", Miasto Zielona Góra)

Biuro Porad Obywatelskich

Biuro Porad Obywatelskich w Zielonej Górze udziela bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Maciej Rzechówka (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulechów)

Porady prawne i psychologiczne

Punkt porad prawnych i psychologicznych działa w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zapraszamy do OPS Sulechów - ul. Jana Pawła II 52, tel. 68-478-22-42
Prosimy pytać o możliwość pomocy finansowej!

WIĘCEJ

23.10.2013, dodał: Administrator User (Administrator users)

Szkolenie na temat „Przemoc w rodzinie wobec kobiet”

W dniach 24-26 września br. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zorganizował w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie trzydniowe zajęcia seminaryjno – warsztatowe dla 25 uczestników - członków - gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa lubuskiego pn. „Przemoc w rodzinie wobec kobiet” .

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x