lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

14.02.2014, dodał: Daniel Gotthardt (Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Powiat żagański)

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w powiecie żagańskim

W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie policjantów i służb współpracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 

Roboczą naradę prowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu.

WIĘCEJ

13.02.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJANCI POMAGAJĄ OSOBOM PORZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – od 24 lutego do 1 marca 2014 r. - lubuska policja zorganizuje w każdej jednostce policji punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania. Pomocy i porad będą udzielać policjanci oraz specjaliści - przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony ofiar przestępstw – sądów, prokuratur, ośrodków interwencji kryzysowej, poradni psychologiczno-pedagogicznych itp. oraz organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ

11.02.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

„Tygodzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

WIĘCEJ

07.02.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" 24 lutego – 1 marca 2014 r.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

05.02.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Warsztaty dotyczące przemocy pt: " O przemocy"

W związku z uczestnictwem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla ofiar przemocy w  "Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw" zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych na terenie ośrodka.

WIĘCEJ

05.02.2014, dodał: (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat sulęciński)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu sulęcińskiego do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

WIĘCEJ

01.02.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Podsumowanie warsztatów "Świat bez klapsa" i "Czy złość jest zła" w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Gorzowie Wlkp.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia zakończył pierwszy miesiąc nowego roku dwoma udanymi warsztatami o których już informowaliśmy jakiś czas temu na w/w stronie.

WIĘCEJ

29.01.2014, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

Wytyczne Prokuratora Generalnego dotyczące spraw z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Prokurator Generalny Andrzej Seremet, w dniu 18 grudnia 2013 roku, wydał wytyczne dotyczące zasad postępowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

WIĘCEJ

20.01.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Nabór na kolejną edycję Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – II stopnia

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze informuje, że Centrum Pomocy Specjalistycznej Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” uruchamia kolejną edycję Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – II stopnia.

WIĘCEJ

15.01.2014, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

Areszt za znęcanie się nad matką

W minioną sobotę- 11 stycznia policjanci z Gubina, doprowadzili do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrz. mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką. Decyzją tut. Sądu mężczyzna ten został aresztowany na okres 3 miesięcy.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x