lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

06.03.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, ktory mi pomógł"

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia od 2008 roku ogłasza kolejne edycje ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

WIĘCEJ

03.03.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Policjanci dyżurowali w punktach konsultacyjnych dla osób poszkodowanych przestępstwem

Przez cały tydzień, od 24 do 28 lutego w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” gorzowska Policja uruchomiła 8 punktów konsultacyjnych wraz ze specjalnymi numerami telefonów dla ofiar przestępstw.

WIĘCEJ

28.02.2014, dodał: Adam Paszkowski (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Program korekcyjno-edukacyjny w 2014 r

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż od 17 marca 2014r. o godz. 17.00 rusza kolejna edycja programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy domowej.

WIĘCEJ

27.02.2014, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

WIĘCEJ

24.02.2014, dodał: Anna Kozioł (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat sulęciński)

Świadczenie Interwencji Kryzysowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie informuje, iż w Sulęcinie przy ul. Moniuszki 4 funkcjonuje Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, działający w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

WIĘCEJ

24.02.2014, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEN POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 24.02- 01.03

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ KOBIET,,BABA''

Bezpłatna pomoc prawników (radców prawnych,  adwokatów, notariuszy, wolontariuszek OPOPP), psychologów i pedagogów (RODK,  wolontariuszki OPOPP), policjantów, kuratorów sądowych, doradców zawodowych.
 

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

24.02. - 01.03.2014 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Zapraszamy dnia 24 lutego 2014 r. w godzinach od 9,00 do 13,00 do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
Zasadniczym celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy.

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – od 24 lutego do 1 marca 2014 roku – krośnieńska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania.

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

JEDENASTA EDYCJA TYGODNIA POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 24.02.2014 r. do 01.03.2014 r. prokuratorzy z prokuratur okręgu gorzowskiego, w związku z obchodami "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem’’, będą przekazywali osobom pokrzywdzonym informacje o przysługujących im uprawnieniach oraz udzielali innej pomocy w ramach swoich kompetencji. 

W poszczególnych jednostkach organizacyjnych prokuratury, w widocznych miejscach, zostały zamieszczone wykazy zajmujących się tą problematyką, działających na danym terenie, organizacji pozarządowych, a także informacje o czasie i miejscach pełnionych dyżurów.

Zapraszamy Państwa do naszych jednostek i poniżej podajemy godziny przyjęć zainteresowanych w poszczególnych prokuraturach rejonowych:

WIĘCEJ

17.02.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W ramach obchodów „Międzynarodowego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 24 lutego do 1 marca 2014r. gorzowska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania. Porad udzielać będą policjanci oraz specjaliści.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x