lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

25.04.2017, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

DYŻUR PSYCHOLOGA I PRAWNIKA

Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA zaprasza do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie dnia 13 maja 2017 r. (sobota) w godz. 1000 - 1400, gdzie będzie świadczona bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie.

Zapisy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14 - Dział Profilaktyki Społecznej (parter p. 3), elektronicznie na adres; opssulecin@interia.pl

lub telefonicznie: 957552082

28.03.2017, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Informacja dotycząca realizacji zajęć programu korekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, zajęcia programu korekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy domowej do dnia 27 marca br. odbywają się w Nowogrodzie Bobrzańskim w siedzibie Szkoły Podstawowej przy ul. Marcinkowskiego 2, gabinet 45.

WIĘCEJ

03.03.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

GZI w Zbąszynku

1 marca odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. 

https://youtu.be/7QZroEouDoQ

WIĘCEJ

27.02.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Spotkanie w Zbąszynku

W Zbąszynku 1 marca br. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej zbiera się Gminny Zespół Interdyscyplinarny. 

WIĘCEJ

21.02.2017, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

„MÓW I NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!”

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wraz z pełnomocnikiem ds. Ochrony Praw Człowieka oraz z psychologiem policyjnym zorganizował spotkanie edukacyjno – informacyjne dla uczniów z gorzowskich szkół pn. „Mów i nie bądź obojętny!”

WIĘCEJ

20.02.2017, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Już od dziś policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane do piątku dyżury policjantów i specjalistów dają też szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

WIĘCEJ

17.02.2017, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POMAGAMY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Od poniedziałku - 22 lutego 2017 r. do niedzieli - 26 lutego 2017 r., w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa lubuskiego, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

WIĘCEJ

17.02.2017, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Rusza program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż od dnia 06.03.2017r. rozpoczyna realizację programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

WIĘCEJ

15.02.2017, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

   22 lutego 2017 roku w godz. od 1000 do 1300 w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie ul. Szpitalna 4,  osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły  skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji  w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

   24 lutego 2017 r. w godz. 1000 – 1300 Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Sulęcinie ul. Szpitalna 9  uruchamia Punkt Konsultacyjny dla ofiar przestępstw.

WIĘCEJ

14.02.2017, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZŁAMAŁ OJCU PALEC, BIJĄC GO PO RĘCE, KIJEM OD SZCZOTKI

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2014 r. do 10 września 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i ojcem, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał wobec pokrzywdzonych słów obelżywych, kopał ich po całym ciele, szarpał, popychał, dusił, przy czym w dniu 24 lutego 2016 r. podczas jednej z awantur uderzył ojca kijem od szczotki i spowodował u niego obrażenia ręki ze złamaniem paliczka, które naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x