lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

19.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJA LUBUSKA WŁĄCZA SIĘ W TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2016

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016 r.),w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

WIĘCEJ

18.02.2016, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych w całym kraju organizuje w dniach 22 – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Mapa zagrożeń - przemoc wśród dzieci i młodzieży

16 lutego siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Świebodzinie obyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa RODZINA RAZEM w sprawie planu działania Partnerstwa na 2016 rok i mapy zagrożenia bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim

https://youtu.be/ZlQ1Bpu-aq8

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Pierwszy dyżur już w poniedziałek

Już od przyszłego poniedziałku policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane do piątku dyżury gorzowskiej Policji i specjalistów dają też szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGORSKIEGO

W dniach 22 - 27 lutego br . obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW .
Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną, kopał i dusił córke, groził synowi

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66-letniego mężczyzny, który w okresie od czerwca 2015 r. do 23 listopada 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, naruszał nietykalność cielesną córki uderzając ją i kopiąc  po całym ciele, a także dusił rękoma. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

WIĘCEJ

10.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Za znęcanie się nad 80-letnią matką 53-latka trafila do aresztu

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  53-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku oraz w okresie od 17 stycznia 2016 roku do  27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

04.02.2016, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Warsztaty w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestepstwem" w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" .

WIĘCEJ

28.01.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka

26 stycznia w starostwie powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie w sprawie przyjęcia do wspólnej realizacji procedur przy wykonywaniu czynności odebrania dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trybie interwencji obywatelskiej, służb oraz wystąpienia przemocy w rodzinie – art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Świebodzińskiego i Powiatowego Partnerstwa RODZINA RAZEM. Udział wzięli: p.o. Komendanta KPP w Świebodzinie, Prezes Zarządu Nowego Szpitala, Kurator Sądowy, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Łagowie, Skąpe, Lubrzy i Szczańcu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Rodzina Razem, Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Powiatu Świebodzińskiego, Inspektor w Wydziale ESO Starostwa Powiatowego. 

WIĘCEJ

25.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

32-latek znęcał się nad konkubiną i swoim 2,5 - letnim synem

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do  sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony od stycznia 2014 roku do  07 listopada 2015 roku w Iłowej znęcał się fizycznie i psychicznie nad 31-letnią  konkubiną  wszczynając awantury domowe, wyzywając ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją , popychając ,szarpiąc. W toku postępowania ustalono, że oskarżony w trakcie urządzanych awantur nadto  kopał pokrzywdzoną po całym ciele, wyganiał ją  z domu , niszczył sprzęty domowego użytku i groził jej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x