lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

09.12.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Podsumowanie programu „Razem przeciwko przemocy w rodzinie”

Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie i Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp. podsumowali półroczny projekt wspierany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczący działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości mieszkańców Gorzowa Wlkp. na temat zjawiska przemocy w rodzinie.

WIĘCEJ

29.11.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet

25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, ustanowiony w 1999 roku przez ONZ. Rozpoczął on kampanię 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, która trwać będzie do 10 grudnia czyli do Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

WIĘCEJ

09.11.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

07.11.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Dzieciństwo nie boli - wspólna lubuska sprawa"

4 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. „Dzieciństwo nie boli – wspólna lubuska sprawa” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Konferencja skierowana była do osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie,  pracowników socjalnych, pedagogów, policjantów, kuratorów sądowych, pielęgniarek środowiskowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ

12.10.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Areszt dla 44-latka znęcającego się nad żoną i córką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 44-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2015 r. do 27 czerwca 2016 r. w Nowej Soli, w miejscu zamieszkania znęcał się  psychicznie nad żoną oraz córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, podczas których wyganiał z domu i wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi, uniemożliwiał córce naukę, rzucał przedmiotami, niszczył sprzęt użytku domowego, zanieczyszczał mieszkanie oddawaniem swoich potrzeb fizjologicznych w różne miejsca. Nadto  znęcał się nad żoną wielokrotnie szarpiąc ją i popychając,  a nad córką - uderzając ją rękoma po plecach, wykręcając  ręce.

WIĘCEJ

23.09.2016, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Powiatowe Forum na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Po pierwsze: DZIAŁANIE"

21 września 2016 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się Powiatowe Forum na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Po pierwsze: DZIAŁANIE”. Spotkanie przedstawicieli różnych służb, instytucji i organizacji działających w obszarze przemocy zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. 

WIĘCEJ

22.09.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

GROZIŁ KONKUBINIE I MAŁOLETNIEMU DZIECKU POZBAWIENIEM ŻYCIA I ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy 26 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości woj. lubuskiego, groził swojej konkubinie oraz małoletniemu dziecku pozbawieniem życia, przy czym groźby wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

WIĘCEJ

22.08.2016, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze rozpoczyna realizację programu korekcyjno - edukacyjnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż od dnia 06.09.2016 r. rozpoczyna realizację programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

WIĘCEJ

05.08.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn znęcał się nad matką. W następstwie pobicia .. kobieta zmarła

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 r. do 31 stycznia 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, niszczył sprzęty gospodarstwa domowego w mieszkaniu oraz wielokrotnie naruszał jej nietykalność cielesną i bił ją po całym ciele.

WIĘCEJ

05.08.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad rodzicami, zmuszał do wydania pieniędzy, popychał i szarpał

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 28 letniego mężczyzny, który w okresie od września 2013 r. do września 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, groźbą zmuszał ich do wydania mu pieniędzy, naruszał nietykalność cielesną poprzez szarpanie i popychanie oraz groził rodzicom, co u pokrzywdzonych wzbudziło uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x