lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

30.10.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

AKTYWNI przeciw PRZEMOCY

Od 01 lipca 2015r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnym Zespołem Interdyscyplinarnym, Fundacją „Spieszmy się”, zakładem produkcyjnym IKEA oraz szkołami z terenu gminy, rozpoczął realizację projektu „Aktywnie Przeciw Przemocy ”, który jest skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Zbąszynek, a w szczególności do osób i rodzin doświadczających przemocy domowej oraz do osób i rodzin zagrożonych tym zjawiskiem, również do sprawców, świadków i osób podejmujących działania w zakresie przeciwdziałania przemocy.  

WIĘCEJ

26.10.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 10 - 12 lat Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO

Zapraszamy dzieci w wieku 10 - 12 lat  na zajęcia z zakresu profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego.   
Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje. Zajęcia odbywać się będą podczas 6 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp.  Zapisy do dnia 16.11.2015  pod numerem telefonu 95 7 214 160.

WIĘCEJ

09.10.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Areszt dla domowego oprawcy - za znęcanie się nad żoną i synem

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45-letniego mężczyzny. 
Podejrzany  w  okresie od września 2014r. do 4.10.2015r. będąc pod wpływem alkoholu znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną  i synem , szarpał , groził  pozbawieniem życia w tym przy użyciu noża , wszczynał awantury domowe, poniżał .

WIĘCEJ

07.10.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA zapraszają

na: dyżur psychologa dnia 15.10.2015 w godz. 900 - 1500
      dyżur prawnika dnia 23.10. 2015 r. w godz. 1200 - 1800
do: Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.:  95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

24.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA

Dnia 30.09.2015 w godz. 800-1400
Zapraszają do:
Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.:  95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

23.09.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM ( wiek 7 do 9 lat) Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ( wiek 7 do 9 lat)  na zajęcia z zakresu profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego. 
Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje.
Zajęcia odbywać się będą podczas 4 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp.
Zapisy do dnia 09.10.2015 pod numerem telefonu 95 7 214 160.

WIĘCEJ

21.09.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad konkubiną i córką, szarpał, bił i popychał wózkiem inwalidzkim

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 38-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od lipca 2014 r. do 5 lipca 2015 r. poprzez wszczynanie awantur w stanie nietrzeźwości, w trakcie których wyzywał swoją konkubinę słowami powszechnie uznanymi a obelżywe, obrażał, popychał ją wózkiem inwalidzkim, szarpał, bił pięściami po rękach i plecach. Nadto ustalono, że w dniu 4 lipca 2015 r. poprzez uderzenie pokrzywdzonej w twarz spowodował u niej stłuczenia policzka, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności ciała na okres poniżej dni 7.

WIĘCEJ

18.09.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Posiadał i handlował narkotykami oraz znęcał się nad konkubiną

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który od stycznia do 29 czerwca 2015 r. posiadał oraz udzielał wielokrotnie innym osobom substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy oraz konopi innych niż włókniste w ilości nie mniejszej niż 8,883 grama

WIĘCEJ

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem po raz kolejny zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do kontaktu ze specjalistami: prawnikiem i psychologiem. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA: 725 558 703 lub pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie: 95 755 2082.

Zapraszamy

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Bezpieczna droga do szkoły"

   W dniu 12 września 2015 roku na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbył się festyn integracyjny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach programu dzieci i rodzice uczestniczyli między innymi w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z „osobą obcą". Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.  

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x