lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Moc jest w nas"

W dniu 05 września 2015 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się impreza edukacyjno – rekreacyjna w ramach projektu pn. „Moc jest w nas” - Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego i otrzymał patronat Radia Zielona Góra.

WIĘCEJ

02.09.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Punkt Konsultacyjny w Zbąszynku

W dniu 2 września br.  odbyło się spotkanie GZI w Zbąszynku. Spotkanie prowadziła zastępca przewodniczącego Katarzyna Rucioch. W spotkaniu wzięło udział 11 członków Zespołu. Omówiono bieżącą sytuację przemocową w Gminie i działalność grup roboczych.

WIĘCEJ

18.08.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat) Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO

Zajęcia dla dzieci!!!

"CHRONIMY DZIECI"

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat)  NA ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO. Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje.
Zajęcia odbywać się będą podczas 4 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp. w dniach  09.09.15,  16.09.15 oraz  23.09.15  (termin październikowy zostanie podany później)  o godzinie 17:00.
Zapisy do dnia 07.09.2015 pod numerem telefonu 95 7 214 160.

- Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach wystąpienia zagrożenia przemocą poprzez:
Kanwą tematów poruszanych podczas zajęć jest akronim GADKI*, którego poszczególne litery wyznaczają zasady, przydatne w edukacji dziecka na tematy związane z ochroną dzieci przed przemocą i wykorzystywaniem:
– emocje. Część ta jest ważna ze względu na użyteczność rozpoznawania i nazywania emocji przez dziecko w procesie identyfikowania sytuacji potencjalnie mu zagrażających.

Zapraszamy!

16.08.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO "ODPOWIEDZIALNE RODZICIELSTWO TO ODPOWIEDZIALNE WYCHOWANIE"

Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” wraz z partnerem Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. zaprasza na zajęcia w ramach realizacji zadania publicznego pt.: „Rodzina to opieka, wychowanie i bezpieczeństwo”.

WIĘCEJ

23.07.2015, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

DOPALACZE! - GDZIE SZUKAĆ POMOCY!

W ostatnich okresie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. 
Włączając się w akcję informacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącą m.in. skutków zażywania dopalaczy, możliwości leczenia, wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom, uprzejmie informuję, że na stronie:
http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html znajdują się numery telefonów, pod którymi udzielana jest bezpłatna pomoc telefoniczna dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

13.07.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie zaprasza

WIĘCEJ

08.07.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Nadużywając alkoholu i zażywając dopalacze - znęcał się nad konkubiną

Żagań.  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od bliżej nieustalonego dnia i miesiąca 2013 roku do 13 marca 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, będąc pod wpływem alkoholu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 31-letnią konkubiną, poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, dręczenie, szarpanie i popychanie, oraz grożenie pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

21.04.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w Gorzowie Wlkp.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. informuje o rozpoczęciu naboru kandydatów do programu korekcyjno–edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.

WIĘCEJ

20.04.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

36-latek oskarżony o znęcanie się nad rodzicami i kierowanie gróźb podpalenia domu

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 11 lutego 2015 r. znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, pobiciem i podpaleniem domu, uniemożliwiał spoczynek nocny, wyganiał z domu.

WIĘCEJ

13.03.2015, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Bezpłatna pomoc specjalistyczna ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

Na prośbę Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka w Ministerstwie Sprawiedliwości Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. poinformował, że osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członkowie ich rodzin stanowią kategorię klientów, do których adresowany jest szczególny zakres usług i pomocy świadczonej w celu złagodzenia skutków przestępstwa.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x