lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
ul. Partyzantów 42
65-950 Zielona Góra

kontakt:
tel. 68 328 63 00
e-mail: jczestochowska@zielona-gora.po.gov.pl

kontakt do poszczególnych prokuratur okręgu zielonogórskiego :
 Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim:
+ 48 68 383 89 30
 Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli:
 + 48 68 387 03 13 
 Prokuratura Rejonowa we Wschowie:
+48 65 540-79-80  
 Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze: 
+48 68 328-63-00
 Prokuratura Rejonowa w Żaganiu:
+48 68 377-21-70
 Prokuratura Rejonowa w Żarach:
+48 68 363-93-62

NAPISZ DO NAS

Aktualności

25.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

32-latek znęcał się nad konkubiną i swoim 2,5 - letnim synem

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do  sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony od stycznia 2014 roku do  07 listopada 2015 roku w Iłowej znęcał się fizycznie i psychicznie nad 31-letnią  konkubiną  wszczynając awantury domowe, wyzywając ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją , popychając ,szarpiąc. W toku postępowania ustalono, że oskarżony w trakcie urządzanych awantur nadto  kopał pokrzywdzoną po całym ciele, wyganiał ją  z domu , niszczył sprzęty domowego użytku i groził jej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

20.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Przypalał konkubinę papierosem, wszczynał awantury bił i kopał. Trafił do aresztu

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  37-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  w okresie od 2013 roku do  04 stycznia 2016 roku w Iłowej znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas których bił  i kopał ją po całym ciele, groził pozbawianiem życia, wyzywał słowami wulgarnymi, rzucał w nią przedmiotami codziennego użytku, wyganiał z domu, przypalał papierosem, a podczas jednej z awantur uderzył ją w twarz powodując u niej złamanie zęba, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni.

WIĘCEJ

08.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną, córką i pasierbem

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45-letniemu mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 08 września 2015 roku do 1 stycznia 2016 roku w miejscu zamieszkania w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, będąc pod działaniem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i córką poprzez wszczynanie awantur, wyzywanie słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, poniżanie, grożenie  pozbawieniem życia oraz popychanie, szarpanie, uderzanie ręką w twarz, a także znęcał się psychicznie nad pasierbem poprzez wszczynanie awantur, wyzywanie słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe.

WIĘCEJ

04.12.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Bił matkę po głowie, dusił, kopał i znieważał odpowie za to przed sądem

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2014 r. do  20 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których popychał ją, uderzał po głowie i plecach, dusił, kopał, wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywa, groził pozbawieniem życia, a nadto niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.
 

WIĘCEJ

30.11.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad siostrą i szwagrem, poniżał szarpał, groził. w mężczyznę rzucił słoikiem

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 58-letniego mężczyzny. Oskarżonemu  zarzucono, że w okresie od  lutego 2013 r. do 2 lipca 2015 r. w Gubinie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad wspólnie z nim zamieszkującymi siostrą i szwagrem.

WIĘCEJ

24.11.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Domowy oprawca za swoje czyny wobec konkubiny i dzieci odpowie z aresztu

Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w  okresie od  stycznia 2009 roku do  01 października 2015 roku w Szprotawie w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną, córką i synem, w taki sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, ubliżał im, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, szarpał i popychał, uderzał pięściami po całym ciele, a także rzucał w nich przedmiotami, przy czym czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu oraz pokierowania swoim postępowaniem.

WIĘCEJ

06.11.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną, bił, szarpał, podduszał odpowie za swoje czyny przed sądem

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu  akt oskarżenia  przeciwko 65-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 roku do  22 lipca 2015 roku w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiał z domu, groził pozbawieniem życia, szarpał za ubranie, szarpał za ręce, popychał.

WIĘCEJ

27.10.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Domowy oprawca dusił żonę, wykręcał jej ręce i ugodził nożem odpowie za swoje czyny przed sądem

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach  skierował do sądu akt oskarżenia  wobec 56-letniego mężczyzny.  Oskarżony w okresie od 5 lipca 2013 r. do 30 lipca 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego  znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie  których wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził zabójstwem i pobiciem, uniemożliwiał spoczynek nocny i naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej poprzez popychanie jej, duszenie i wykręcanie rąk .

WIĘCEJ

14.10.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

RZUCAŁ PRZEDMIOTAMI W CZŁONKÓW RODZINY, UBLIŻAŁ IM, UDERZAŁ PIĘŚCIAMI PO CIELE

Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  43-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od  stycznia 2009 roku do  października 2015 roku w Szprotawie ,w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad 40-letnią konkubiną, 22-letnią córką i 20 letnim  synem w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, ubliżał im, uderzał pięściami po całym ciele, a także rzucał w nich różnymi przedmioty

WIĘCEJ

09.10.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Areszt dla domowego oprawcy - za znęcanie się nad żoną i synem

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45-letniego mężczyzny. 
Podejrzany  w  okresie od września 2014r. do 4.10.2015r. będąc pod wpływem alkoholu znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną  i synem , szarpał , groził  pozbawieniem życia w tym przy użyciu noża , wszczynał awantury domowe, poniżał .

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x