lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
ul. Partyzantów 42
65-950 Zielona Góra

kontakt:
tel. 68 328 63 00
e-mail: jczestochowska@zielona-gora.po.gov.pl

kontakt do poszczególnych prokuratur okręgu zielonogórskiego :
 Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim:
+ 48 68 383 89 30
 Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli:
 + 48 68 387 03 13 
 Prokuratura Rejonowa we Wschowie:
+48 65 540-79-80  
 Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze: 
+48 68 328-63-00
 Prokuratura Rejonowa w Żaganiu:
+48 68 377-21-70
 Prokuratura Rejonowa w Żarach:
+48 68 363-93-62

NAPISZ DO NAS

Aktualności

02.05.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista znęcał się nad żoną, kopał , szarpał, groził pobawieniem życia

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od  9 maja 2013 roku do 10 maja 2015 roku w Krośnie Odrzańskim znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez szarpanie jej, bicie pięściami po całym ciele, kopanie, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, grożenie pozbawieniem życia, a ponadto w bliżej nieokreślonym dniu 2014 roku w okresie przedświątecznym popchnął pokrzywdzoną, co skutkowało jej upadkiem na podłogę, powodując u niej obrażenia ciała w postaci rozcięcia wargi, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

WIĘCEJ

15.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad małoletnimi dziećmi i konkubiną. W Wigilię spowodował obrażenia twarzy u syna

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 września 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku w Żaganiu znęcał się psychiczne i fizyczne nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 10 i 14 lat oraz 34-letnią konkubiną.
 
Jak ustalono oskarżony mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i dwójką małoletnich dzieci wielokrotnie  wszczynając  awantury domowe w trakcie których  wyzywał pokrzywdzonych  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiając ich  z mieszkania, popychając, szarpiąc, a także  grożąc  pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

WIĘCEJ

07.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

38-latka znęcała się nad 78-letnią teściową. Poniżała ją, szarpała, znieważała

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniej kobiecie i 39-letniemu mężczyźnie. Kobiecie zarzucono, że w okresie od października 2014 roku do 17 sierpnia 2015 roku w jednej z miejscowości  powiatu żagańskiego, będąc pod działaniem alkoholu, znęcała się psychicznie i fizycznie nad 78-letnią teściową wielokrotnie wszczynając awantury domowe w trakcie których wyzywała pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją oraz popychając i szarpiąc.

WIĘCEJ

01.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

54-letnia córka oskarżona o znęcanie się nad matką. Szarpała ją, wyganiała z domu, groziła

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 54-letniej kobiecie.
Oskarżona w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku i w okresie od 17 stycznia 2016 roku do 27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką. 

WIĘCEJ

14.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał konkubinę po całym ciele

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38-letniemu mężczyzny.
Oskarżony w  okresie od 2013 r do  04 stycznia 2016 r w Iłowej, w miejscu  zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z domu, rzucał w nią przedmiotami użytku codziennego, wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał po całym ciele, przy czym na początku stycznia 2016 r uderzając pokrzywdzoną i przypalając papierosem w okolice szyi spowodował u niej obrażenia ciała.

WIĘCEJ

01.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad konkubiną. Wyzywał, groził, wyganiał z domu

Żagań . Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 października 2015 roku do 1 grudnia 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, iż podczas wszczynania pod wpływem alkoholu awantur domowych szarpał ją, popychał, wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, domagał się pieniędzy na alkohol, wyganiał ją z domu, nie pozwalał spać w nocy, trzaskał drzwiami oraz niszczył sprzęt wyposażenia domowego.

WIĘCEJ

01.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Konferencja pt. Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim

Zielona Góra . W dniu 23 lutego 2016 roku o godz. 9.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Konferencja pt."Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim" współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Polsce w dniach 22-27 lutego 2016 roku.
Konferencja miała na celu przybliżenie problematyki współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania oraz organów samorządowych i administracji rządowej na terenie powiatu zielonogórskiego w stosowaniu instytucji pomocowych dla ofiar przemocy domowej.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGORSKIEGO

W dniach 22 - 27 lutego br . obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW .
Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną, kopał i dusił córke, groził synowi

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66-letniego mężczyzny, który w okresie od czerwca 2015 r. do 23 listopada 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, naruszał nietykalność cielesną córki uderzając ją i kopiąc  po całym ciele, a także dusił rękoma. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

WIĘCEJ

10.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Za znęcanie się nad 80-letnią matką 53-latka trafila do aresztu

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  53-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku oraz w okresie od 17 stycznia 2016 roku do  27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x