lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
ul. Partyzantów 42
65-950 Zielona Góra

kontakt:
tel. 68 328 63 00
e-mail: jczestochowska@zielona-gora.po.gov.pl

kontakt do poszczególnych prokuratur okręgu zielonogórskiego :
 Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim:
+ 48 68 383 89 30
 Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli:
 + 48 68 387 03 13 
 Prokuratura Rejonowa we Wschowie:
+48 65 540-79-80  
 Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze: 
+48 68 328-63-00
 Prokuratura Rejonowa w Żaganiu:
+48 68 377-21-70
 Prokuratura Rejonowa w Żarach:
+48 68 363-93-62

NAPISZ DO NAS

Aktualności

20.04.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

36-latek oskarżony o znęcanie się nad rodzicami i kierowanie gróźb podpalenia domu

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 11 lutego 2015 r. znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, pobiciem i podpaleniem domu, uniemożliwiał spoczynek nocny, wyganiał z domu.

WIĘCEJ

14.04.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną i córkami - wyzywał, groził i zakłócał sen

Żagań.  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu kat oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2014 roku do dnia 05 marca 2015 roku jednej z miejscowości powiatu żagańskiego znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcał się psychicznie nad żoną i córkami: poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, wyganianie z domu, złośliwe niepokojenie, zakłócanie snu, grożenie pobiciem i pozbawieniem życia, działając tym na szkodę żony i córek. 

WIĘCEJ

31.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad rodziną, synowi groził zabójstwem

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01.09.2014 r. do 27.10.2014 r. w jednej z miejscowości koło Krosna Odrzańskiego, znęcał się psychicznie nad żoną i synem w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał domowników słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, wyganiał z domu, zakłócał spokój i spoczynek nocny, niszczył mienie w domu. W dniu 27.10.2014 r. groził zabójstwem synowi oraz znęcał się fizycznie nad żoną w ten sposób, że ją popychał, szarpał, wykręcał jej ręce.

WIĘCEJ

24.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Odpowie przed sądem za znęcanie się nad żoną i córką

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2009 r. do 22 października 2014 r. w Czerwieńsku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas, których używał wobec niej słów obelżywych, poniżał ją, obrażał, groził zniszczeniem mienia, utrudniał korzystanie ze sprzętu w mieszkaniu, szarpał, popychał, rzucał przedmiotami. W okresie od sierpnia 2009 r. do 01 października 2013 r. oskarżony znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką w ten sposób, że wszczynał awantury, poniżał, groził pobiciem, wyganiał z domu, popychał, uderzał otwartą dłonią po całym ciele.

WIĘCEJ

09.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Ojciec i jego konkubina znęcali się nad 4 letnią dziewczynką

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniej kobiecie oraz 32 letniemu mężczyźnie. 
Oskarżona w okresie od 09 września 2014 r do 15 listopada 2014r w Babimoście,  znęcała się fizycznie i psychicznie nad córką swojego konkubenta (lat 4) w ten sposób, że biła ją rękoma i kapciem oraz kopała po całym ciele, szarpała, w tym za włosy, krzyczała na nią, wyzywała ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i poniżała.

WIĘCEJ

06.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Wyzywał, bił, dusił ciężarną konkubinę - na wniosek prokuratora trafił do aresztu

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2014 roku do dnia 26 lutego 2015 roku w Żaganiu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 22-letnią konkubiną, poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i wulgarne, kierowanie wobec pokrzywdzonej przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną gróźb pozbawienia życia, uderzanie po twarzy i ciele, duszenie, popychanie, szarpanie za włosy, zakłócanie spoczynku nocnego, krytykowanie, poniżanie oraz niszczenie mienia. 

WIĘCEJ

03.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn bił matkę pięściami i kopał po całym ciele, przystawiał nóż do szyi. Kobieta zmuszona była zamieszkać w piwnicy

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 08 listopada 2014 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie, których bił pokrzywdzoną pięściami i kopał po całym ciele powodując zasinienia ciała, wyzywał wymienioną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zmuszał do wykonywania rozmaitych prac domowych, wymuszał pieniądze, poniżał, zakłócał spoczynek, wyganiał z domu, powodując, że ostatecznie matka zmuszona była zamieszkać w komórce gospodarczej lub w piwnicy.

WIĘCEJ

02.02.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Wyganiał żonę z domu, ciągnął ją za włosy, bił po głowie i ciele

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie pomiędzy 14 października a 24 listopada 2014 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób , że będąc od wpływem alkoholu znieważał ją słowami obelżywymi, wyganiał z domu, ciągnął za włosy, bił po głowie i całym ciele.

WIĘCEJ

27.01.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Ojciec oskarżony o znęcanie się nad synem i jego konkubiną

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 października do 28 listopada 2014 r. w Zielonej Górze , znęcał się psychicznie nad swoim synem w ten sposób, że będąc w stanie po użyciu alkoholu wszczynał awantury , podczas których znieważał go słowami obelżywymi, nadto groził mu pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

05.01.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

31-latek znęcał się nad ojcem. Wyrywał mu włosy z głowy, bił kopał i wyganiał z domu

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w okresie od 24 grudnia 2010r. do 02 października 2014r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których uderzał go z otwartej dłoni oraz bił z pieści po ciele, wyrywał włosy z głowy, kopał, popychał, szarpał, wyganiał z domu, znieważał go słowami powszechnie uznanymi za wulgarne, poniżał, obrażał, groził pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x