lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
ul. Partyzantów 42
65-950 Zielona Góra

kontakt:
tel. 68 328 63 00
e-mail: jczestochowska@zielona-gora.po.gov.pl

kontakt do poszczególnych prokuratur okręgu zielonogórskiego :
 Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim:
+ 48 68 383 89 30
 Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli:
 + 48 68 387 03 13 
 Prokuratura Rejonowa we Wschowie:
+48 65 540-79-80  
 Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze: 
+48 68 328-63-00
 Prokuratura Rejonowa w Żaganiu:
+48 68 377-21-70
 Prokuratura Rejonowa w Żarach:
+48 68 363-93-62

NAPISZ DO NAS

Aktualności

19.12.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

66-latek znęcał się nad siostrami i siostrzenicą, zanieczyszczał mieszkanie ekskrementami

Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2004 r. do 22 sierpnia 2014 r. w jednej z podnowosolskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad domownikami - siostrami oraz siostrzenicą.

WIĘCEJ

09.12.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Poniżał, opluwał i zabraniał żonie korzystania z kuchni i łazienki. Odpowie za psychiczne znęcanie

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 sierpnia 2012 r. do 6 sierpnia 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, a także poniżał, opluwał, zabraniał korzystania z kuchni i łazienki. Oskarżony groził nadto żonie pozbawieniem życia. 

WIĘCEJ

05.12.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żonę dusił, a synowi wykręcał ręce. Groził ponadto rodzinie spaleniem domu

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 14 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad zoną i synami (lat 12 i 15) . Oskarżony będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi, zakłócał im spoczynek nocny, poniżał , popychał, bił po całym ciele , szarpał za ubranie oraz groził spaleniem domu nadto żonę dusił a synowi wykręcał ręce. 

WIĘCEJ

01.12.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁA SIĘ NAD SWOIMI DZIEĆMI

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniej kobiecie, która w okresie od 2010 r do maja 2014 r. w jednej z miejscowości w gm. Świebodzin znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoimi małoletnimi dziećmi w ten sposób, że biła je pasem i rękoma po całym ciele, szarpała, wyzywała słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a także poniżała je.

WIĘCEJ

28.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Bił konkubinę pięściami po całym ciele powodując stłuczenie głowy i ranę kąsaną ręki

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2012 r. do 31 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną poprzez wszczynanie awantur domowych, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, ośmieszał, popychał, uderzał pięściami po całym ciele.

WIĘCEJ

25.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

KOPAŁ PO CIELE , SZARPAŁ ZA WŁOSY, UDERZAŁ HACZYKIEM PO STOPACH. 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 r. do 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz bił.

WIĘCEJ

19.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad byłą żoną psychicznie i fizycznie

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 05 września 2014 r. w Sulechowie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, zakłócał spoczynek, groził zniszczeniem mieszkania i pozbawieniem życia, wyłączał dopływ energii elektrycznej, natomiast w dniu 04 września 2014 r. chwycił pokrzywdzoną za ręce, wykręcając je. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

WIĘCEJ

14.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZA ZNĘCANIE SIĘ OSKARŻONEMU GROZI DO 5 LAT WIĘZIENIA

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 15 czerwca do 03 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, znajdując się pod wpływem alkoholu bez przyczyny i powodu wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, wyganiał ją z domu, w godzinach nocnych trzaskał drzwiami i nastawiał głośno telewizor. Oskarżonemu zarzucono nadto, że we wskazanym czasie wykręcał pokrzywdzonej ręce lub trzymając ją za szyję przyciskał ją do podłogi, jak również szarpał za odzież oraz groził pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

07.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

JAK SKUTECZNIE PRZECIWDZIAŁAĆ PRZEMOCY DOMOWEJ? SEMINARIUM ZORGANIZOWANE PRZEZ KURATORA OKRĘGOWEGO Z UDZIAŁEM PROKURATORÓW

W dniu 29 października 2014 r. w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze odbyło się seminarium zorganizowane przez Annę Luczek - Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze we współpracy z Sądem Rejonowym w Zielonej Górze pod hasłem "Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania art. 12 d Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie". W seminarium uczestniczyli kuratorzy z całego okręgu zielonogórskiego, sędziowie sądów rejonowych zajmujących się tą problematyką oraz Prokurator Okręgowy i Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - dr Alfred Staszak i Robert Kmieciak. 

WIĘCEJ

03.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ - OBRAŻAŁ, SZYDZIŁ, STOSOWAŁ PRZEMOC FIZYCZNĄ

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, który od czerwca 2012 r. do 02 września 2014 r. w miejscowości w powiecie Świebodzin, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas których poniżał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, szydził z niej, a w dniu 02 września 2014 r. groził pozbawieniem życia oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez szarpanie za ramiona, popychanie, rzucanie na podłogę, okładanie pięściami. Pokrzywdzona doznała licznych obrażeń nie powodujących rozstrój zdrowia na czas dłuższy niż 7 dni.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x