lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
ul. Partyzantów 42
65-950 Zielona Góra

kontakt:
tel. 68 328 63 00
e-mail: jczestochowska@zielona-gora.po.gov.pl

kontakt do poszczególnych prokuratur okręgu zielonogórskiego :
 Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim:
+ 48 68 383 89 30
 Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli:
 + 48 68 387 03 13 
 Prokuratura Rejonowa we Wschowie:
+48 65 540-79-80  
 Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze: 
+48 68 328-63-00
 Prokuratura Rejonowa w Żaganiu:
+48 68 377-21-70
 Prokuratura Rejonowa w Żarach:
+48 68 363-93-62

NAPISZ DO NAS

Aktualności

23.07.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I JEJ SYNKIEM

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który od stycznia 2012 r. do 22 czerwca 2015 r. w Sulechowie znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe w trakcie których szturchał, popychał i szarpał pokrzywdzoną, uderzał rękoma po głowie oraz pięścią w twarz, kierował pod jej adresem słowa wulgarne i obraźliwe, groził jej pobiciem oraz pozbawieniem życia, w tym przykładając jej nóż do szyi, oraz zakłócał spoczynek nocny, wynosił z domu różne przedmioty, które następnie sprzedawał celem uzyskania pieniędzy na alkohol.

WIĘCEJ

10.07.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

18-LETNIA SIOSTRA OSKARŻONA O FIZYCZNE I PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NAD MAŁOLETNIM BRATEM. KOPAŁA GO PO BRZUCHU, DRAPAŁA, BIŁA

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 19 lutego do 27 kwietnia 2015 r. w Krośnie Odrzańskim znęcała się nad swoim małoletnim bratem  w ten sposób, że wyzywała go słowami wulgarnymi, wyganiała z łóżka, szarpała za ubranie, kopała po nogach i brzuchu, bila po innych częściach ciała. 

WIĘCEJ

08.07.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Nadużywając alkoholu i zażywając dopalacze - znęcał się nad konkubiną

Żagań.  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od bliżej nieustalonego dnia i miesiąca 2013 roku do 13 marca 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, będąc pod wpływem alkoholu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 31-letnią konkubiną, poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, dręczenie, szarpanie i popychanie, oraz grożenie pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

25.06.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Ograniczał kontakty, wszczynał awantury, policzkował i kopał

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2014 roku do 21 kwietnia 2015 roku w Szprotawie znęcał się psychicznie i fizycznie nad 37 letnią pokrzywdzoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, ograniczał jej kontakt z innymi osobami, wszczynał awantury domowe w trakcie których groził kobiecie pozbawieniem życia, uderzał ją, policzkował, popychał i kopał.

WIĘCEJ

10.06.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną w obecności dzieci. Wyrzucał jej na głowę jedzenie, bił poniżał i ośmieszał

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 roku do dnia 07 marca 2015 roku w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, iż wszczynał awantury, podczas których znieważał ją słowami obelżywymi i wulgarnymi, poniżał i ośmieszał, w tym w obecności ich wspólnych małoletnich dzieci, wyrzucał jedzenie na głowę pokrzywdzonej, wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, a podczas jednej z awantur skierował w stronę pokrzywdzonej nóż, wyrzucał ją z domu, popychał, szarpał za ręce, włosy i ubranie, uderzał ręka po twarzy, kopał po nogach.

WIĘCEJ

03.06.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

BIŁ ŻONĘ I SYNÓW, ZABRANIAŁ KONTAKTÓW Z POZOSTAŁA RODZINĄ. DRAMAT TRWAŁ 14 LAT

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2000r. do 25. grudnia 2014r. , a więc przez okres 14 lat w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i dwoma synami w ten sposób , że będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie których znieważał rodzinę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, zastraszał, poniżał, nękał, a także zabraniał im kontaktów z pozostałą rodziną. Oskarżonemu zarzucono nadto, że wielokrotnie w trakcie urządzanych przez siebie awantur bił ich po całym ciele.

WIĘCEJ

29.05.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną - odpowie za to przed sądem

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 listopada 2014 roku do 2 marca 2015 roku w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi z obelżywe, popychał, ciągnął za włosy, wyganiał z domu.  

WIĘCEJ

21.05.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PRZEZ 14 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ - POPYCHAŁ, BIŁ I DUSIŁ

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2000 roku do grudnia 2014 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką w ten sposób, że najczęściej znajdując się w stanie nietrzeźwym wszczynał awantury, w trakcie których bił je po głowie i ciele - powodując obrażenia, popychał, dusił. Oskarżony w czasie awantur szarpał pokrzywdzone za włosy powodując ich wyrywanie z głowy, a nadto wyganiał je z domu, groził pozbawieniem życia przykładając im nóż do szyi, wyzywał wulgarnie, poniżał. Kilkakrotnie zdarzyło się również, że w trakcie wywoływanych przez siebie awantur zmuszał pokrzywdzone do obserwowania, kiedy... uśmiercał gołębie ukręcając im głowy. 

WIĘCEJ

04.05.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Akt oskarżenia dla 70-letniego mężczyzny znęcającego się nad żoną

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 70 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 03 października 2011 roku do 13 stycznia 2015 roku w Szprotawie w miejscu zamieszkania, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał 65-letnią pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżał, groził pozbawieniem życia, szarpał, popychał, wyganiał z mieszkania działając tym na jej szkodę.

WIĘCEJ

28.04.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PRZEZ PONAD TRZY LATA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I NAD BABCIĄ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2012 r. do 31 stycznia 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że często będąc w stanie nietrzeźwym bez powodu wszczynał awantury w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, obrażał, groził pozbawieniem życia , a  31 stycznia 2015 r. pobił  pokrzywdzoną  uderzając ją  pięścią w twarz oraz kopiąc po całym ciele, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci sińca okularowego oka, licznych krwiaków barku, klatki piersiowej i ręki.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x