lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

03.12.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Powiatowe Forum na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” w Gorzowie Wlkp.

Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu gorzowskiego spotkali się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego , które odbyło się 2 grudnia 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

WIĘCEJ

28.11.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Powiatowe Forum na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” w Żaganiu

Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu żagańskiego spotkali się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego , które odbyło się 26 listopada 2014 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu.

WIĘCEJ

24.11.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Teatr profilaktyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dotyczący przeciwdziałania przemocy

W dniu 5 listopada br. w dużej auli Collegium Polonicum w Słubicach uczniowie szkół ze Słubic: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Technicznych, Ochotniczego Hufca Pracy, Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Ekonomiczno–Rolniczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. ”Bella” .    

WIĘCEJ

21.11.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Powiatowe Forum na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” w Sulęcinie

 Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu sulęcińskiego spotkali się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego , które odbyło się 19 listopada 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie. 

WIĘCEJ

21.11.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Dziękujemy

Z okazji Dzień Pracownika Socjalnego, święta wszystkich pracowników służb społecznych, DZIĘKUJĘ pracownikom Ośrodka Pomocy Sołecznej w Zbąszynku, wolontariuszom oraz działaczom z organizacji pozarządowych za odpowiedzialną pracę na rzecz rozwiązywania problemów społecznych i ŻYCZĘ satysfakcji z podejmowanych działań. 

WIĘCEJ

13.11.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Bezpłatne wsparcie dla mieszkańców obszarów wiejskich powiatu zielonogórskiego

Uprzejmie informujemy, że Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej zapewnia bezpłatne wsparcie psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, pedagogów oraz mediatorów dla mieszkańców obszarów wiejskich powiatu zielonogórskiego w ramach „Mobilnego Biura Porad Obywatelskich w powiecie zielonogórskim”. 

WIĘCEJ

08.11.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Punkt konsultacyjny i warsztaty w ramach kampanii "16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet" - 25-26 listopad 2014.

W związku z rozpoczynającą się 25.11.2014 r. kampanią "16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet", Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie uruchamia w tym dniu punkt konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy domowej i ich bliskich.

WIĘCEJ

07.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

JAK SKUTECZNIE PRZECIWDZIAŁAĆ PRZEMOCY DOMOWEJ? SEMINARIUM ZORGANIZOWANE PRZEZ KURATORA OKRĘGOWEGO Z UDZIAŁEM PROKURATORÓW

W dniu 29 października 2014 r. w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze odbyło się seminarium zorganizowane przez Annę Luczek - Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze we współpracy z Sądem Rejonowym w Zielonej Górze pod hasłem "Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania art. 12 d Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie". W seminarium uczestniczyli kuratorzy z całego okręgu zielonogórskiego, sędziowie sądów rejonowych zajmujących się tą problematyką oraz Prokurator Okręgowy i Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - dr Alfred Staszak i Robert Kmieciak. 

WIĘCEJ

04.11.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Szkolenia interdyscyplinarne w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi i pedagogami szkolnymi z woj. lubuskiego wzięli udział w szkoleniach interdyscyplinarnych pn. „Doskonalenie form i metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. 

WIĘCEJ

03.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ - OBRAŻAŁ, SZYDZIŁ, STOSOWAŁ PRZEMOC FIZYCZNĄ

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, który od czerwca 2012 r. do 02 września 2014 r. w miejscowości w powiecie Świebodzin, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas których poniżał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, szydził z niej, a w dniu 02 września 2014 r. groził pozbawieniem życia oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez szarpanie za ramiona, popychanie, rzucanie na podłogę, okładanie pięściami. Pokrzywdzona doznała licznych obrażeń nie powodujących rozstrój zdrowia na czas dłuższy niż 7 dni.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x