lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

24.09.2014, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

bezpłante porady

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

2 październik 2014r. - Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

W dniu 2 października 2014r. w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – wobec przemocy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

„Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

Powiat Słubicki otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 12,000 zł na realizację projektu pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy” w ramach Programu Osłonowego pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

WIĘCEJ

17.09.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Bezpłatne szkolenie z zakresu profilaktyki przemocy

Zarząd Oddziału Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze informuje o rozpoczęciu naboru na szkolenie pn. PROFILAKTYKA PRZEMOCY.
Szkolenie odbędzie się w 2 terminach: 10.10 (piątek) oraz 11.10.2014 (sobota) godzina 10:00.

Chętne osoby proszone są o przesyłanie wypełnionej załączonej karty zgłoszenia z zaznaczeniem wybranego terminu. Liczba miejsc ograniczona.

WIĘCEJ

04.09.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

GZI w Zbąszynku

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się kolejne kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. W okresie od 03 czerwca 2014 roku do 02 września 2014 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło sześć Niebieskich Kart założonych przez policję i OPS. 

WIĘCEJ

03.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Podczas awantur groził żonie, pluł na nią oraz uderzał pięścią w twarz

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 08 stycznia 2014 r. w Świebodzinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał żonę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a w okresie od stycznia do sierpnia 2014 r. podczas awantur groził jej pobiciem, pluł na nią oraz uderzał ją pięścią w twarz.

WIĘCEJ

03.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Spotkanie Marszałek Województwa Lubuskiego z Prokuratorem Okręgowym w Zielonej Górze

Zielona Góra . 28 sierpnia 2014 roku odbyło się spotkanie Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Polak z Prokuratorem Okręgowym w Zielonej Górze dr Alfredem Staszakiem. Przedmiotem spotkania było określenie przyszłości realizowanego programu "Lubuska Niebieska Tarcza", którego myślą przewodnią jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i pomoc jej ofiarom. 

WIĘCEJ

02.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Matka oskarżona o znęcanie się nad córką. Biła ją po twarzy, kopała w brzuch

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letjniej kobiecie. Oskarżona w okresie od stycznia 2014 r. do 11 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką. Kobieta wyzywała ją słowami wulgarnymi, biła ręką po twarzy, ciągnęła za włosy, kopała w brzuch, a także groziła pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej realną obawę ich spełnienia. 

WIĘCEJ

25.08.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Powiat Słubicki otrzyma wsparcie w ramach Programu Osłonowego pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Powiat Słubicki otrzyma wsparcie finansowe na realizację projektu pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy” . Ww. projekt został przygotowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. W ramach projektu planowane jest m.in. przeprowadzenie lokalnej kampanii społecznej oraz zorganizowanie w ramach tej kampanii konferencji dotyczącej przemocy w rodzinie. Ponadto, zaplanowano również ogłoszenie konkursu plastycznego dla dzieci, zorganizowanie spektaklu profilaktycznego dla młodzieży, warsztatów dla rodziców oraz poradnictwa psychologicznego. Termin realizacji projektu to lipiec – grudzień 2014 rok.

WIĘCEJ

18.08.2014, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Konkurs plastyczny

Realizując jedno z założeń Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie „Organizowanie konkursów, wśród dzieci i młodzieży w zakresie zapobiegania przemocy” został przeprowadzony konkurs plastyczny wśród dzieci będących na półkolonii, organizowanej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x