lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

17.10.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAPROSZENIE do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” zapraszają do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy ” pod patronatem Wojewody Lubuskiego.

WIĘCEJ

14.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ MEDIACJI OD 13 DO 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R

Zielona Góra. W dniach od 13 października 2014 roku do 18 października 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze po raz kolejny zorganizuje w okręgu zielonogórskim  "Tydzień Mediacji". W tym roku akcja ta będzie przebiegała pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będzie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

WIĘCEJ

13.10.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Grupa Wsparcia dla osób doswiadczających przemocy w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy osoby które doświadczają lub w przeszłości doświadczały przemocy w rodzinie, na odbywającą się regularnie Grupę Wsparcia.

WIĘCEJ

03.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Wrasztaty dla rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla rodziców pn. " Rodzic na medal".

WIĘCEJ

24.09.2014, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

bezpłante porady

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

2 październik 2014r. - Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

W dniu 2 października 2014r. w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – wobec przemocy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

„Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

Powiat Słubicki otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 12,000 zł na realizację projektu pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy” w ramach Programu Osłonowego pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

WIĘCEJ

17.09.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Bezpłatne szkolenie z zakresu profilaktyki przemocy

Zarząd Oddziału Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze informuje o rozpoczęciu naboru na szkolenie pn. PROFILAKTYKA PRZEMOCY.
Szkolenie odbędzie się w 2 terminach: 10.10 (piątek) oraz 11.10.2014 (sobota) godzina 10:00.

Chętne osoby proszone są o przesyłanie wypełnionej załączonej karty zgłoszenia z zaznaczeniem wybranego terminu. Liczba miejsc ograniczona.

WIĘCEJ

04.09.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

GZI w Zbąszynku

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się kolejne kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. W okresie od 03 czerwca 2014 roku do 02 września 2014 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło sześć Niebieskich Kart założonych przez policję i OPS. 

WIĘCEJ

03.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Podczas awantur groził żonie, pluł na nią oraz uderzał pięścią w twarz

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 08 stycznia 2014 r. w Świebodzinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał żonę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a w okresie od stycznia do sierpnia 2014 r. podczas awantur groził jej pobiciem, pluł na nią oraz uderzał ją pięścią w twarz.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x