lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

20.01.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Nabór na kolejną edycję Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – II stopnia

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze informuje, że Centrum Pomocy Specjalistycznej Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” uruchamia kolejną edycję Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – II stopnia.

WIĘCEJ

15.01.2014, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

Areszt za znęcanie się nad matką

W minioną sobotę- 11 stycznia policjanci z Gubina, doprowadzili do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrz. mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką. Decyzją tut. Sądu mężczyzna ten został aresztowany na okres 3 miesięcy.

WIĘCEJ

14.01.2014, dodał: Marzenna Owczarek (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat międzyrzecki)

REJESTR JEDNOSTEK POMOCY SPOŁECZNEJ - http://rjps.mpips.gov.pl

Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej  - sposób na szybkie i skuteczne zlokalizowanie miejsca gdzie czeka na Ciebie pomoc

WIĘCEJ

10.01.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. informuje o rozpoczęciu naboru kandydatów do programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.Program jest skierowany do osób dorosłych, które w związku ze stosowaniem przemocy w rodzinie zostały zobowiązane przez Sąd do uczestnictwa w programie, osób będących sprawcami przemocy w rodzinie, które uczestniczą w terapii uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, prowadzonej w zakładach opieki zdrowotnej - w tym przypadku programy korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowej terapii, innych, w których uczestnictwo osoby stosującej przemoc, wynika z jej osobistej decyzji podejmowanej w związku z jej kontaktem z różnymi instytucjami.

WIĘCEJ

10.01.2014, dodał: Administrator User (Administrator users)

Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie Ministerstwa Sprawiedliwości i MPiPS

W Informatorze znajdą Państwo opis pierwszych kroków dla zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa, informacje dotyczące znowelizowanej procedury Niebieskie Karty, opis podstawowych uprawnień osoby doznającej przemocy w postępowaniu karnym (przed Policją, prokuratorem oraz sądem), w postępowaniu rodzinnym w zakresie opieki nad dziećmi oraz sprawami między małżonkami (przed sądem), w postępowaniu cywilnym (przed sądem), czy też opis uprawnień w zakresie pomocy społecznej. Nadto, na końcu Informatora znajdują się wzory podstawowych pism, przydatnych osobie dotkniętej przemocą w rodzinie.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zachęca do odwiedzenia strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zakładki "przeciwdziałanie przemocy w rodzinie". Aby wejść na stronę Informatora należy kliknąć na link: http://www.mpips.gov.pl/przemoc-w-rodzinie/informator-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie-i-karta-praw-osoby-dotknietej-przemoca-w-rodzinie---w-jezyku-polskim-rosyjskim-angielskim-niemieckim/

02.01.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Podsumowanie 2013

Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Zbąszynku podsumował swoją działalność za 2013 rok.

WIĘCEJ

31.12.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PRZYSTAWIŁ NÓŻ DO SZYI ŻONY RANIĄC JĄ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2007 r. do sierpnia 2013 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i małoletnim synem pokrzywdzonej, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych słowami uznawanymi za obelżywe, krytykował, poniżał, groził pozbawieniem życia oraz naruszał jej nietykalność cielesną poprzez szarpanie, wywracanie i uderzanie.

WIĘCEJ

17.12.2013, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

ABC przemocy

Definicja

Jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób, w szczególności narażające  je na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

art. 2 pkt 2 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z dnia 29 lipca 2005 r.  (Dz. U. Nr 180, poz. 1493 z późn. zm

WIĘCEJ

17.12.2013, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Mity o przemocy

„Przemoc w rodzinie to sprawa prywatna, nikt nie powinien się wtrącać”
NIEPRAWDA!!!

Przemoc, wykorzystywanie, bicie, krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem , tak samo groźnym i podlegającym karze jak przemoc wobec obcych osób. Bycie małżeństwem czy mieszkanie razem pod jednym dachem w wolnym związku nie daje nikomu prawa do stosowania przemocy , nie zwalnia z odpowiedzialności prawnej.

Każdy ma  obowiązek reagować na przestępstwo.

WIĘCEJ

17.12.2013, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób starszych

 Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób starszych zaczął właśnie swoją działalność!

„Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę” to motto Telefonu Zaufania dla osób starszych, który zainicjował właśnie swoją działalność.  

Nr telefonu 22 635 09 54

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x