lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny ,,Przemoc można zatrzymać”

W dniu 02.06.2016r. na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie zrealizowano projekt socjalny pt. ,,Przemoc można zatrzymać”. Zaproszono 28 osób, które zostały wskazane w ,,Niebieskich Kartach” jako osoby, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie.

WIĘCEJ

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny – „Stop cyberprzemocy”-nie bądź obojętny

Realizując projekt socjalny „Stop cyberprzemocy” – nie bądź obojętny, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie  w dniu 16 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Świebodzinie w pięciu klasach I przeprowadził pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą zjawiska cyberprzemocy wśród młodzieży. 
Celem projektu było uświadomienie młodzieży, czym jest zjawisko cyberprzemocy, zwrócenie szczególnej uwagi na charakter istniejącego zjawiska i jego niebezpiecznych skutków. 

WIĘCEJ

31.05.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista znęcał się nad żoną - odpowie za to przed sądem

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Szprotawy.
Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 listopada 2015 roku do 4 marca 2016 roku w Szprotawie, znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy pozbawieniem wolności za przestępstwo podobne umyślne działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

20.04.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Podsumowanie kampanii Profilaktycznych

Bez jednostek twórczych, zdolnych do samodzielnego myślenia
i osądu, rozwój społeczeństw jest równie nie do pomyślenia,
jak rozwój jednostki poza żyzną glebą społeczności”.
Albert Ainstein

W dniu 12 kwietnia 2016 roku Burmistrz  Sulęcina Dariusz Ejchart wspólnie z Zastępcą Burmistrza Iwoną Walczak, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzejem Żelechowskim oraz Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zbigniewem Daukszą uroczyście podsumowali realizowane przez Gminę Sulęcin w 2015 roku ogólnopolskie kampanie profilaktyczne „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „Postaw na Rodzinę”.

WIĘCEJ

15.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad małoletnimi dziećmi i konkubiną. W Wigilię spowodował obrażenia twarzy u syna

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 września 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku w Żaganiu znęcał się psychiczne i fizyczne nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 10 i 14 lat oraz 34-letnią konkubiną.
 
Jak ustalono oskarżony mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i dwójką małoletnich dzieci wielokrotnie  wszczynając  awantury domowe w trakcie których  wyzywał pokrzywdzonych  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiając ich  z mieszkania, popychając, szarpiąc, a także  grożąc  pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

WIĘCEJ

03.03.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Żona odmówiła składania zeznań

W dniu 02 marca 2016  roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku. Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych.  W okresie od od 03 grudnia 2015 roku do 01 marca 2016 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło pięć Niebieskich Kart założonych przez Policję i OPS. 

WIĘCEJ

01.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Konferencja pt. Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim

Zielona Góra . W dniu 23 lutego 2016 roku o godz. 9.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Konferencja pt."Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim" współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Polsce w dniach 22-27 lutego 2016 roku.
Konferencja miała na celu przybliżenie problematyki współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania oraz organów samorządowych i administracji rządowej na terenie powiatu zielonogórskiego w stosowaniu instytucji pomocowych dla ofiar przemocy domowej.

WIĘCEJ

24.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

WSPÓLNIE O PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE

23 lutego 2016 roku w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się  Konferencja pt." Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim"  współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim.  

WIĘCEJ

23.02.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

Dnia 24 lutego 2016 roku w godzinach od 1000 do 1300 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego mogą skorzystać z bezpłatnego poradnictwa dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem akcji jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy. Dyżur będą pełnić specjaliści: prokurator, koordynator do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie Niebieska Karta, dzielnicowy, kurator sądowy, pracownik socjalny, przedstawiciel Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Zainteresowanych zapraszamy!

19.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJA LUBUSKA WŁĄCZA SIĘ W TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2016

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016 r.),w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x