lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

20.02.2014, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

JEDENASTA EDYCJA TYGODNIA POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 24.02.2014 r. do 01.03.2014 r. prokuratorzy z prokuratur okręgu gorzowskiego, w związku z obchodami "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem’’, będą przekazywali osobom pokrzywdzonym informacje o przysługujących im uprawnieniach oraz udzielali innej pomocy w ramach swoich kompetencji. 

W poszczególnych jednostkach organizacyjnych prokuratury, w widocznych miejscach, zostały zamieszczone wykazy zajmujących się tą problematyką, działających na danym terenie, organizacji pozarządowych, a także informacje o czasie i miejscach pełnionych dyżurów.

Zapraszamy Państwa do naszych jednostek i poniżej podajemy godziny przyjęć zainteresowanych w poszczególnych prokuraturach rejonowych:

WIĘCEJ

17.02.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W ramach obchodów „Międzynarodowego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 24 lutego do 1 marca 2014r. gorzowska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania. Porad udzielać będą policjanci oraz specjaliści.

WIĘCEJ

14.02.2014, dodał: Daniel Gotthardt (Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Powiat żagański)

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w powiecie żagańskim

W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie policjantów i służb współpracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 

Roboczą naradę prowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu.

WIĘCEJ

13.02.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJANCI POMAGAJĄ OSOBOM PORZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – od 24 lutego do 1 marca 2014 r. - lubuska policja zorganizuje w każdej jednostce policji punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania. Pomocy i porad będą udzielać policjanci oraz specjaliści - przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony ofiar przestępstw – sądów, prokuratur, ośrodków interwencji kryzysowej, poradni psychologiczno-pedagogicznych itp. oraz organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ

11.02.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

„Tygodzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

WIĘCEJ

07.02.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" 24 lutego – 1 marca 2014 r.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

05.02.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Warsztaty dotyczące przemocy pt: " O przemocy"

W związku z uczestnictwem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla ofiar przemocy w  "Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw" zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych na terenie ośrodka.

WIĘCEJ

05.02.2014, dodał: (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat sulęciński)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu sulęcińskiego do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

WIĘCEJ

01.02.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Podsumowanie warsztatów "Świat bez klapsa" i "Czy złość jest zła" w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Gorzowie Wlkp.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia zakończył pierwszy miesiąc nowego roku dwoma udanymi warsztatami o których już informowaliśmy jakiś czas temu na w/w stronie.

WIĘCEJ

29.01.2014, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

Wytyczne Prokuratora Generalnego dotyczące spraw z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Prokurator Generalny Andrzej Seremet, w dniu 18 grudnia 2013 roku, wydał wytyczne dotyczące zasad postępowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x