lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

19.03.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Moc TAK Przemoc NIE

Główne założenia programu Moc TAK Przemoc NIE, w tym procedury postępowania w przypadku ujawnienia przemocy w rodzinie policyjnej było tematem przeprowadzonych 11 i 18 marca szkoleń skierowanych do służb patrolowo-interwencyjnych oraz dzielnicowych gorzowskiej komendy Policji. Warsztaty zostały przeprowadzone przez koordynatora Niebieskiej Karty KMP Gorzów przy udziale psychologa Specjalistycznego Ośrodka wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariuszy BSW KGP.

WIĘCEJ

17.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

3 MIESIĄCE ARESZTU DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRĄ I MATKĄ

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 29 listopada 2013 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą oraz matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe podczas których szarpał pokrzywdzone, popychał, używał wobec nich słów obelżywych, uderzał ręką w tył głowy matki. 

WIĘCEJ

06.03.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, ktory mi pomógł"

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia od 2008 roku ogłasza kolejne edycje ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

WIĘCEJ

03.03.2014, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Policjanci dyżurowali w punktach konsultacyjnych dla osób poszkodowanych przestępstwem

Przez cały tydzień, od 24 do 28 lutego w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” gorzowska Policja uruchomiła 8 punktów konsultacyjnych wraz ze specjalnymi numerami telefonów dla ofiar przestępstw.

WIĘCEJ

28.02.2014, dodał: Adam Paszkowski (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Program korekcyjno-edukacyjny w 2014 r

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż od 17 marca 2014r. o godz. 17.00 rusza kolejna edycja programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy domowej.

WIĘCEJ

27.02.2014, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

WIĘCEJ

24.02.2014, dodał: Anna Kozioł (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat sulęciński)

Świadczenie Interwencji Kryzysowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie informuje, iż w Sulęcinie przy ul. Moniuszki 4 funkcjonuje Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, działający w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

WIĘCEJ

24.02.2014, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEN POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 24.02- 01.03

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ KOBIET,,BABA''

Bezpłatna pomoc prawników (radców prawnych,  adwokatów, notariuszy, wolontariuszek OPOPP), psychologów i pedagogów (RODK,  wolontariuszki OPOPP), policjantów, kuratorów sądowych, doradców zawodowych.
 

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

24.02. - 01.03.2014 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Zapraszamy dnia 24 lutego 2014 r. w godzinach od 9,00 do 13,00 do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
Zasadniczym celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy.

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – od 24 lutego do 1 marca 2014 roku – krośnieńska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x