lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

04.12.2013, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Pomoc osobom doświadczającym przemocy

Osoby doświadczające przemocy w rodzinie mogą liczyć na bezpłatną specjalistyczną pomoc w przezwyciężeniu trudnej sytuacji kryzysowej i stałego zatrzymania przemocy. 

WIĘCEJ

04.12.2013, dodał: Justyna Kulka (Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, Powiat krośnieński)

Policyjny dozór za znęcanie się nad żoną

26 listopada policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. W miniony czwartek (28 listopada)  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec niego dozór policyjny.

WIĘCEJ

04.12.2013, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

Pomoc finansowa dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Wszystkie osoby, które zostały pokrzywdzone przestępstwem oraz członkowie ich rodzin mogą skorzystac z pomocy finansowej pochodzącej z Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości RP. W tym celu nalezy skontaktowac się ze Stowarzyszeniem BABA w Zielonej Górze lub naszymi specjalistami przyjmującymi w Jasieniu, Kożuchowie, Krośnie Odrzańskim, Lubsku, Nowej Soli, Nowogrodzie Bobrzańskim, Sulechowie, Szprotawie, Świebodzinie, Żaganiu. Szczegóły na www.baba.org.pl w zakładce Projekty - Pomoc finansowa. Niżej - terminarz bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych dla osób pokrzywdzonych przestępstwem - podczas porad można wypełnic wniosek o pomoc. 

WIĘCEJ

04.12.2013, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

16 dni przeciw przemocy wobec kobiet

 Jak co roku zapraszamy do skorzystania z pomocy prawnej świadczonej przez prawniczki i psycholożki w BABIE oraz przez radców prawnych i adwokatów, albo u nas w biurze BABY, albo w kancelariach na terenie całego województwa: Zielona Góra, siedziba BABY, ul Lisowskiego 10a, szczegóły na www.baba.org.pl, tam też więcej na temat samej akcji organizowanej na świecie iw Polsce, jej celach i organizacjach współpracujących.

WIĘCEJ

04.12.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ. INTERWENIUJĄCĄ FUNKCJONARIUSZKĘ UDERZYŁ W TWARZ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2008r. do 28 lipca 2013r., w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie nad członkami swojej najbliższej rodziny poprzez wszczynanie awantur pod wpływem alkoholu oraz wyzywanie ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Nadto w dniu 28 lipca 2013r., naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji - kobiety, poprzez uderzenie ją ręką w twarz, podczas i w związku z wykonywaniem przez nią obowiązków służbowych.

WIĘCEJ

02.12.2013, dodał: Marta Skiba (Ośrodek Pomocy Społecznej, Kożuchów)

Dyżury psychologa

W każdy poniedziałek bezpłatne dyżury psychologa

WIĘCEJ

30.11.2013, dodał: (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Prawa ofiar przestępstw

Każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem (m.in. życie, zdrowie, godność, wolność, mienie) zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, a także jej najbliżsi jest uznawana wg prawa za ofiarę i może żądać respektowania praw ofiary.

WIĘCEJ

30.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET - "WINNY JEST ZAWSZE SPRAWCA"

GŁOS NADINSP. MARKA DZIAŁOSZYŃSKIEGO - KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI.  Trwa kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet. W związku z organizowaną w dniach 25 listopada - 10 grudnia akcją na terenie całej Europy organizowane są działania ukierunkowane na pomoc i edukację osób pokrzywdzonych. W akcję zaangażowane są m.in. instytucje rządowe, Policja, Prokuratura, instytucje posiadające ustawową legitymację do ochrony rodziny tj. ośrodki pomocy społecznej, ośrodki polityki społecznej, czy instytucje pozarządowe.

WIĘCEJ

29.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

STOP PRZEMOCY W RODZINIE – INFORMATOR

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” przygotował informator dla osób, wobec których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie. 

WIĘCEJ

29.11.2013, dodał: Anna Stecel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Program korekcyjno-edukacyjny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że od marca 2014 roku rozpocznie się kolejna edycja programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie. Zapraszamy chętnych mężczyzn do udziału w programie. Prosimy również o zgłoszenia uczestników do programu przez ośrodki pomocy społecznej, zespoły interdyscyplinarne, kuratorów, Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x