lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

19.11.2013, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Superwizja

Superwizja jest ważnym narzędziem zwiększania efektywności pracy i rozwoju zawodowego. Jest to zorganizowana działalność zmierzająca do oceny przydatności pracownika do organizacji oraz duża pomoc w wykonywanej przez niego pracy.
Superwizja to wzajemna wymiana doświadczeń, przemyśleń, wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności, szukanie istoty problemu, dochodzenie do nowych rozwiązań. Często jest to także odkrywanie swoich nieuświadamianych wcześniej uczuć i przekonań. 

WIĘCEJ

19.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

BRACIA BLIŹNIACY PRZEZ 10 LAT ZNĘCALI SIĘ NAD MATKĄ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 50 lat. Oskarżeni w okresie od czerwca 2003 roku do 15 czerwca 2013 roku w Zielonej Górze znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynali awantury domowe podczas których poniżali ją, szykanowali, zakłócali jej spoczynek nocny, szarpali za włosy, bili rękoma po plecach i ramionach.  

WIĘCEJ

19.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

„Bezstresowe wychowanie” czy „silna ręka” – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie , jak dobrze wychować dziecko. – Czy klaps to już przemoc? – Co to jest przemoc wobec dziecka? – te pytania warto sobie zadać przy okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który obchodzony jest we wtorek, 19 listopada oraz z okazji 53 rocznicy Dnia Praw Dziecka, który honorujemy w środę, 20 listopada 2013 r. Te dni mają na celu uświadomienie najmłodszym i dorosłym, że każde Dziecko to Mały Człowiek, który ma swoje uczucia i – tak jak dorosły – posiada swoje prawa.

WIĘCEJ

14.11.2013, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

POMOC POKRZYWDZONYM W RAMACH POZAKARNYCH DZIAŁAŃ PROKURATORA

Każdy kto doznaje przemocy ma prawo do ochrony. Przerwanie przemocy jest podstawowym warunkiem, aby Tobie pomóc.

Jako osoba pokrzywdzona - oprócz żądania wszczęcia postępowania karnego i ukarania sprawcy - możesz  zwrócić się o pomoc do prokuratora:

WIĘCEJ

13.11.2013, dodał: Adam Paszkowski (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Bezpłatne dyżury prawnika i psychologa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że w siedzibie PCPR (ul. Piłsudskiego 65) w 3 sobotę miesiąca, tj.: 16.11 br. i 21.12 br.

odbędą się bezpłatne dyżury

1)    prawnika, w godz. 9-16,
2)    psychologa, w godz. 9-13,

dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym także przemocą domową.

Rejestracja:

tel. 68 4574333 lub w siedzibie PCPR, ul. Piłsudskiego 65, pok. Nr 5 (parter)
pn 7.30 - 15.30, wt-pt 7.00 - 15.00

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

SYN BIŁ 84-LETNIĄ MATKĘ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 50-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 12.10.2013 r. w Żarach znęcał się nad 84-letnią matką.

WIĘCEJ

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNIEWAŻAŁ, WYZYWAŁ, WYGANIAŁ Z DOMU SWOJĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ ŻONĘ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 31 maja 2013 r. do października 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary znęcał się psychicznie nad schorowaną żoną poprzez ciągłe znieważanie i wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Oskarżony krzyczał na nią i wyganiał z mieszkania, wszczynał bez powodu awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zamykał kobiecie dom od wewnątrz uniemożliwiając w ten sposób wejście pokrzywdzonej do mieszkania, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a także często zakłócał spoczynek nocny poprzez budzenie jej w ciągu nocy. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

WIĘCEJ

07.11.2013, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu gorzowskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:15 - 15:15

WIĘCEJ

31.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

POPYCHAŁ, SZARPAŁ, WULGARNIE WYZYWAŁ SWOJĄ ŻONĘ I CÓRKĘ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 59-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od stycznia 2010 roku do 17 maja 2013 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką. 

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu zielonogórskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 07:30 - 15:30

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x